Bayraktar AKINCI, ASELFLIR-500 ile Deniz Üstündeki Hareketli Hedefi İmha Etti!

Bayraktar AKINCI, ASELFLIR-500 ile Deniz Üstündeki Hareketli Hedefi İmha Etti!

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğindeki AKINCI Projesi kapsamında Aselsan tarafından milli olarak üretilen ASELFLIR-500 Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi ile donatıldı. İlk atış testinde, AKINCI TİHA başarıyla deniz üstünde seyreden hareketli bir hedefi imha etti.

Yapılan açıklamaya göre, AKINCI TİHA’nın Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi’nde gerçekleştirilen test, ASELFLIR-500 entegrasyonunu içeriyordu. ASELFLIR-500 Elektro-Optik Sistem, Bayraktar AKINCI tarafından kullanılarak deniz üstünde seyreden Albatros İDA’yı başarıyla imha etti.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Türk havacılığının altın çağı. Gökte Bayraktar #AKINCI Denizde Albatros-T İDA 2 x MAM-T 1 x MAM-L ve kendi sınıfında dünyanın en iyi elektro-optik sistemi ASELFLIR-500 ile gerçekleşen hareketli deniz hedefi atışları tam isabetle vuruldu.” ifadelerini kullandı.

Bayraktar AKINCI, Türk savunma sanayisinin gelişimine önemli bir katkı sağlamaya devam ederken, ASELFLIR-500 ile gerçekleştirilen başarılı test, Türk hava araçlarının teknolojik üstünlüğünü bir kez daha kanıtladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir