featured

Baykar, Ukrayna ile iş birliğini genişletmeyi planlıyor

Haluk Bayraktar, Ukrayna ile Türkiye arasında savunma alanında iş birliği devam ediyor. Bayraktar Makine tüm araçlarda Ukrayna’da üretilen motorları kullanmayı planlıyor. Ukrayna ile Türkiye arasında insansız hava araçlarının üretimi konusunda yapılan iş birliğinin stratejik önem kazandığını ifade etti.

Genel Müdür Haluk Bayraktar, Ukrayna ile Türkiye arasında insansız hava araçlarının üretimi konusunda yapılan iş birliğinin stratejik önem kazandığını ifade etti. Televizyon kanalına  konuk olarak katılan Haluk Bayraktar, şirketinin tüm ürünlerinde Ukrayna’da üretilen motorları kullanmayı planladığını anlattı.

Haluk Bayraktar yaptığı konuşmada, “Ukrayna’daki havacılık endüstrisinin teknolojileri en üst düzeyde bulunuyorlar, dünya standartlarında. Bu iş birliğinde birbirimize verebileceğimiz çok şey var… Türk ve Ukraynalı bilim adamlarının çabaları sayesinde, kaliteli insansız hava araçları üretimi konusunda, yeni ufuklara doğru ilerleyeceğimizden eminiz.” dedi.

UKRAYNA İLE  İŞ BİRLİĞİNİ GENİŞLETECEĞİZ

Şirketinin İHA üretimini geliştireceğini, dolayısıyla Ukrayna ile yapılan iş birliğinin genişletileceğini belirten Bayraktar, “Planlarımız arasında modernize ekipman, daha modern uçak üretimi de var. Ve yakın gelecekte üretilecek tüm ekipmanlarımıza Ukrayna’da üretilen motorları takmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ukrayna motorlarının kullanıldığı Akıncı İHA’ları sergileyen Haluk Bayraktar, “Bu yeni nesil insansız hava aracı. Bu araç uzak mesafelerde çalışma yeteneğine sahip olacak.” dedi.

İHA’LAR UKRAYNA’DA ÜRETİLEBİLİR

İHA’ların Ukrayna’da üretme ihtimalini de değerlendirdiklerini belirten Bayraktar, “Her şey Ukrayna’ya bağlı. Eğer Ukrayna benzer İHA’ların üretimi ile ilgileniyorsa, Türkiye seve seve iş birliği yapmaya ve ortak üretim programlarını hayata geçirmeye hazır.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir