Baykar Savunma 3 adet Bayraktar AKINCI TİHA teslim etti - Airline Haber

Baykar Savunma 3 adet Bayraktar AKINCI TİHA teslim etti

Baykar Savunma Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, NTV Muhabiri Yağız Şenkal tarafından hazırlanan Güncel Dosya programında Bayraktar AKINCI TİHA, BayraktarTB3 ile MİUS projelerini anlattı.

Bayraktar AKINCI TİHA üretimi noktasında ayda 1-2 adet için kapasitenin mevcut olduğunu ifade eden Selçuk Bayraktar milli irtifa rekorunun da Bayraktar AKINCI TİHA’da olduğunu hatırlattı. NTV Muhabiri Yağız Şenkal’in de ifade ettiği üzere 29 Ağustos 2021’de yapılan teslim töreni ile 3 adet Bayraktar AKINCI TİHA güvenlik güçlerine teslim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) liderliğinde yürütülen proje kapsamında, BAYKAR tarafından yerli ve millî imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) 29 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirilen törenle TSK envanterine girdi. Baykar Savunma tesislerinde icra edilen teslim töreni alanında 7 adet AKINCI TİHA hazır bulunurken ilk etapta 3 adet Bayraktar AKINCI TİHA güvenlik güçlerine teslim edildi.

Teslimat töreninde konuşma yapan Baykar Savunma Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar: “Baykar gelirlerinin %70’inden fazlasını ihracattan elde ediyor.” dedi. Bayraktar konuşmasında Bayraktar TB2 SİHA ihracatı hakkında ise “10’dan fazla ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandı.” ifadesine yer verdi. AKINCI TİHA’dan edinilen tecrübe ile geliştirme çalışmalarına başlanan Bayraktar TB3 SİHA 2022’de, Muharip İnsansız Uçak 2023’te gökyüzüyle buluşacak.

Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, MAM-T, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Teber güdüm kitli TEBER-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombayla donatılacak. (defenceturk)

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Sayın Ali Yalçın’a açık çağrı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.