BAVUL BEKLEYENLERE UYARI

BAVUL BEKLEYENLERE UYARI

Bavul bekleyenlere uyarı

Uzmanlar, havaalanlarında küçük çocuklar açısından tehlikeli olabilecek durumlara karşı uyarıda bulundular. Bavul beklerken yapılan hataya dikkat..

Uçuş sonrası yolcuların bavullarını aldıkları bagaj bantları özellikle küçük çocuklar açışından tehlikeli. Uzmanlar, havaalanlarında genellikle gözden kaçan bu tehlikeye karşı uyarıda bulundular. Geçmişte yapılan ihmaller nedeniyle çok sayıda talihsiz kazanın meydana gelmesinden yola çıkan Alman Teknik Denetim Kurumu Rheinland uzmanı Achim Hüsch, bagaj salonları ile ilgili şu bilgileri verdi:

Bavul bekleyenlere uyarı

– Yolcu genellikle bagajından önce salona gelir ve beklemeye başlar. Bazıları bagaj bandının üzerine oturur veya çocuğunu oturtur. Ancak şunu unutmamak gerekir ki bu bantlar her an hareket edebilir. Çocukların parmak, el veya ayakları bu bantların arasına sıkışabilir. Bu bölgeyi kesinlikle oturma veya oyun alanı olarak kullanmayın. Çocuklarınızın daima elinden tutun veya çocuk arabasına oturtun.

– Sadece çocuklar değil yetişkinler için de tehlikeli bir durum oluşabilir. Örneğin siz bavulu almaya çalışırken şal, ayakkabı bağı veya elbiseniz banda takılabilir ve sizi sürükleyebilir.

– Acil durum düğmesinin nerede olduğunu önceden kontrol edin. Ancak bu şekilde acil bir durumda düğmeye basarak bandı zamanında durdurabilirsiniz.

– En iyisi bavulunuzu banttan almak için kendinize sakin, daha az yolcunun beklediği bir yer seçin.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.