Başkanlık Uçağı Satılıyor

Başkanlık Uçağı Satılıyor

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, tasarruf için satacağı başkanlık uçağının parasının gideceği yer belli oldu.. Obrador parayı, Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelik kaçak göçü önlemek için kullanacağını duyurdu… Bazı Meksikalılar ise Başkan Obrador’un kararını eleştirdi..

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, tasarruf için satacağı başkanlık uçağının parasını, kaçak göçü durdurmak için kullanma taahhüdünde bulundu.

Lopez Obrador’un kararına tepki gösteren bazı Meksikalılar ise kendi vergileriyle alınan başkanlık uçağının Meksikalı olmayan göçmenler için harcanmaması gerektiğini savundu.

Tarifeli uçaklarla seyahat eden Lopez Obrador bu sözü, Amerika Birleşik Devletleri ile Orta Amerika’dan kaçak göçün engellenmesi konusunda geçen hafta anlaşmaya varılmasından sonra verdi.

Amerikan Başkanı Donald Trump, bölgeden göçü engellemek için yeni adımlar atmaması halinde Meksika ürünlerine gümrük vergilerini yüzde 5 artırma tehdidinde bulunmuştu.

Aralık’ta göreve gelen Lopez Obrador, seçim kampanyası döneminde, ‘yoksulluğun ortasında büyük bir israf’ diye nitelediği lüks uçağı satıp, parasını yoksullara vereceğini söylemişti.

Eski Devlet Başkanı Felipe Calderon tarafından 218 milyon dolar ödenen uçağın yıllık masrafının 25 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

6 aydır satılamayan uçağın değerinin 150 milyon dolara indiği tahmin ediliyor.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Lazım

Bu model bizde yoksa alabiliriz.

mafaky

Yok; fiyat da herhalde kelepirdir: mutlaka alınmalı! Zaten T.C. Devlet (VIP) filosunda geniş gövdeli olarak şu anda Airbus 332VIP, 345VIP ve Boeing 748VIP mevcut. Bu 787VIP de alınmalı ki Airbus-Boeing 2-2 berabere olsun; iki üretici arasında “denklik” sağlansın!…

Skytrax CEO

Size ve mafaky’e aynen katiliyorum.