Bakan Uraloğlu TUSAŞ’ı ziyaret etti.

Bakan Uraloğlu TUSAŞ’ı ziyaret etti. “Savunma sanayiinde söz sahibi bir ülkeyiz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, TUSAŞ’a gerçekleştirdiği ziyaret yaptığı açıklamada “Yerli ve milli mühendislik ürünlerimizle savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi bir ülkeyiz” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’yi (TUSAŞ) ziyaret etti. Bakan Uraloğlu, Türkiye’ye büyük hizmetler sunduğunu belirterek, “Yerli ve milli mühendislik ürünlerimizle savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi bir ülkeyiz.” ifadesini kullandı.

DÜNYADA SÖZ SAHİBİ BİR ÜLKEYİZ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Uraloğlu, TUSAŞ tesislerini ziyaret etti. Gökbey helikopteri, Atak helikopteri, Hürjet, Hürkuş, ANKA ve Milli Muharip Uçak KAAN’ın yapım tesislerinde incelemelerde bulunan Uraloğlu, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’den projeler hakkında bilgi aldı.

TUSAŞ Şeref Defteri’ni imzalayan Uraloğlu, Türk havacılık ve uzay sanayisinin uluslararası alanda önemli bir konuma geldiğini belirterek, “TUSAŞ, savunma sanayinde Türkiye’ye büyük hizmetler sunuyor. Yerli ve milli mühendislik ürünlerimizle savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi bir ülkeyiz.

DESTEK VE İLGİ DEVAM EDECEK

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere savunma sanayi alanında dışa bağımlı iken bugün tedarikçi bir ülke konumuna gelmemizde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Gördüğümüz projelerle bu başarı çok açık bir şekilde ortada.” değerlendirmesinde bulundu. Uraloğlu, Türk savunma sanayisinin önemli oyuncularından TUSAŞ’ın başarılarına ve gelecek projelerine olan destek ve ilginin devam edeceğini kaydetti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Bakan Bey savunma ve Havacılık firmalarını ziyaret ederek bilgisini arttırmayı hedeflemiş. Geçen gün Turksat ı ziyaretinde önündeki metni bile terimlere yabancı olduğundan zorlanarak okudu
    Karayollarından gelince biraz farklı bir şeyler olduğunu fark etti sanırım

    Cevapla