Bakan Çavuşoğlu: Erivan'a charter uçuşları başlatacağız - Airline Haber

Bakan Çavuşoğlu: Erivan’a charter uçuşları başlatacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM’de bakanlığının 2022 yılı bütçesi üzerine konuşma yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, bakanlığının 2022 yılı bütçesi üzerine konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, “Ermenistan’la normalleşme adımları kapsamında karşılıklı olarak temsilciler atayacağız. Erivan’a charter uçuşları başlatacağız. Her adımda Azerbaycan’la birlikte hareket edeceğiz. ”

Çavuşoğlu, “Kafkasya’da can Azerbaycan’la birlikte bölgesel barış ve refahı inşa etmek için yoğun diplomatik gayret içindeyiz. İki tane haberi sizlerle paylaşmak istiyorum: Yakında -Azerbaycan’la da istişare ettik- Ermenistan’la normalleşme adımları için karşılıklı özel temsilciler atayacağız ve her adımda Azerbaycan’la birlikte hareket edeceğiz; ayrıca, Erivan-İstanbul arasında da charter uçuşlarını önümüzdeki süreçte başlatacağız.”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (3)
 • Aero
  1 0

  Nedir bu Ermeni sevgisi arkadaş açın tarihinizi okuyun da görün ne kadar aşağılık bir millet olduklarını görün. Zamanında Diyarbakır’da başlayan isyan 1 Kasım 1985 Mehmet Reşit Bey tarafından durudurulup Ermeniler daha sonra gelip 1. Dünya savaşında tekrar soysuzça saldırmaya başlayınca Suriye Musul’a gönderildi. Bugün kalanlar ise orada hala PKK bilirsiniz Ermeni örgütüdür öyle Kürt deyip oradaki mütedeyin kardeşlerimizi zorda bırakmayın, Açmayın sınırı ne halleri varsa görsünler….

 • cayman
  1 0

  Azerilerden icazet almadan adım atmıyoruz artık ne hikmetse.

 • Yuh be!!!
  3 0

  İşin ucunda para olunca ermenilerle de rumlarla da normalleşme olur tabii…Katar ermenilerle anlaşma yapar,Kıbrıs’ı tanımaz rum kesiminin konsolosluk açmasına izin verir,karşı çıkmamıza rağmen onlarla Kıbrıs’ta gaz arar para için onlara kardeş deriz,ermeniler aleyhimize ne varsa yapar,buraya maça gelirler Azerbaycan bayrakları ve pankartları ile şehirde gezilmesini ve stada sokulmasını yasaklarlar,100 binden fazla ermenistan vatandaşının özellikle de İstanbul’da kaçak olarak yaşamasına göz yumarlar,sözde soykırım tanınsın diye herşeyi yaparlar,onlarca insanımızı ve binlerce Azerbaycan’lıyı katlederler onlarla ilişkileri normalleştirmek ister,Azerbaycan’a can deriz. Para için güya yerli ve milliciler tarafından bu kadar küçülmek,onursuzlaşmak,muhtaç hale getirilmek çok acı,iktidarın bu ülkeye verdiği maddi ve manevi zararı tüm düşmanlar birleşse veremezdi… Sıradaki haber:

ADALET VE ÖDÜL

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.