BAGAJ GÖREVLİSİNE 20 YIL CEZA

BAGAJ GÖREVLİSİNE 20 YIL CEZA

Eski bir bagaj görevlisi, geçen yıl Melbourne Havalimanı’nda Virgin Airlines uçağının inişini sahte çağrı yaparak engellemişti.

20 yaşındaki Paul Sant, Virgin, Jetstar ve Qantas uçuşlarına beş kez yetkisiz radyo iletişimi yapmanın  yanı sıra, küçük ve hafif bir uçak için de pilot olduğu iddiası ile trafik kontrolörlerini yanıltmıştı.

Avustralya Federal Polisi tarafından Sant tarafından yapılan sahte çağrıların, feci bir havacılık olayına sebebiyet verecek potansiyelde olduğu kararına varıldı.

Virgin Airlines uçağının inişini erteleyerek, dolaşma duyurusunda bulunmak,  pilotların iniş veya kalkışlarını durdurmak mahkeme kayıtlarına geçti. Radyo ekipmanları (radyo kulaklık, konnektör ve iki küçük el radyosu) evinde bulundu. Sant’ın Virgin Airlines’da bagaj görevlisi olarak çalışmış olduğu tespit olundu.

Bir uçağın güvenliğini tehlikeye atmak ve yanlış mayday çağırısı yapmak suçları sabit görüldüğünden, 20 yıllık hapis cezası ile karşı karşıya.

Şu anda kefaletle dışarıda olan suçlunun, havalimanının 2 km içersine girmesi yasak. Şubat ayında İlçe Mahkemesindeki duruşma nihai karara bağlanacak.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments