BAE ile TÜRKİYE arasında haftada 237 uçuş

BAE ile TÜRKİYE arasında haftada 237 uçuş

BAE ve Türk havayolları iki ülke arasında günde ortalama 33’ten fazla uçuş gerçekleştiriyor

BAE ve Türkiye’nin ulusal havayolları, iki ülke diplomatik ve ekonomik bağlarını genişletmeye çalışırken haftada 237 uçuş gerçekleştiriyor.

BAE ve Türkiye arasındaki güçlü ekonomik ilişkiler ve turizm, ticaret ve yatırım işbirliği havacılık faaliyetlerinde de kendini gösteriyor.

İki ülkenin ulusal taşıyıcıları, turizmi teşvik etmek ve iş ve yatırım fırsatlarını keşfetmek için kilit bağlantılar olarak hareket ediyor ve her gün düzinelerce uçuşla yolculara daha fazla kolaylık ve seçenek sunuyor.

BAE-Türkiye uçuşları

BAE ile Türkiye arasındaki seyahatlerde son dönemde talep artışı görülüyor.

BAE’nin ulusal havayolu şirketleri, Türkiye’nin hayati bir pazar olması nedeniyle bu zorluğun üstesinden geldiklerini ve Türkiye’ye yapılan yolculuklarda kayda değer bir artışa tanık olduklarını belirttiler.

Genel Sivil Havacılık Otoritesi (GCAA), hava taşımacılığı ilişkilerini geliştirme ve diğer ülkelerle ticaret ve ekonomik işbirliği fırsatlarını artırma çabalarının bir parçası olarak, BAE ile Türkiye arasında 1986 yılında hava taşımacılığı ilişkilerini düzenleyen ve iki ülke arasındaki uçuşları kolaylaştıran bir hava hizmetleri anlaşması imzalandığını belirttti.

BAE’nin ulusal havayolu şirketleri ülkedeki havalimanlarından haftalık 157 uçuş gerçekleştirirken, Türk havayolu şirketleri de BAE havalimanlarına haftalık 80 uçuş düzenliyor ve iki ülke arasında haftalık toplam 237 uçuş gerçekleştiriliyor.

Bu yılın ilk yarısında Birleşik Arap Emirlikleri havalimanlarından Türkiye’ye uçan yolcu sayısı 448.487’ye, gelen yolcu sayısı ise 565.318’e ulaştı.

BAE havalimanlarından transit geçen yolcu sayısı ise 459.313 oldu.

Yetkili, iki ülkenin sivil havacılık otoriteleri arasında devam eden ve ilişkileri daha üst seviyelere çıkarmayı amaçlayan koordinasyonun altını çizdi.

İki ülke 2022 yılında uçuşları arttırmak için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Türkiye, BAE vatandaşları ve sakinleri için popüler bir turizm destinasyonu, BAE ise Türkiye için önemli bir ticaret pazarı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ 1920 news expandedflightschedulessouthafrica Emirates Havayolları,

Türkiye’ye hizmet vermeye erken bir aşamada başladı ve kuruluşundan iki yıldan kısa bir süre sonra, 1987 yılında İstanbul’u ağındaki 10. destinasyon haline getirdi.

Bugün Emirates, altı kıtada 140 uluslararası noktaya seyahat ediyor ve şu anda İstanbul’a günde üç uçuş gerçekleştiriyor ve tüm yıl boyunca sürekli olarak yüksek koltuk doluluk oranlarına sahip.

Şubat 2023’te Emirates, Türkiye ve Suriye’yi vuran depremlerin ardından, arama ve kurtarma faaliyetleri de dâhil olmak üzere, sahaya acil malzeme, tıbbi ekipman ve yardım malzemeleri taşımak için Dubai Uluslararası İnsani Yardım Şehri ile birlikte bir hava ikmali düzenledi.

Ayrıca Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından sağlanan çok sayıda aile boyu çadırın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Gıda Programı tarafından sağlanan tıbbi malzeme ve barınak malzemelerini de taşıdılar.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ etihad bilet degisimi scaled 1Etihad Havayolları

Etihad Havayolları, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’ndan Türkiye’de bir varış noktası olan İstanbul’a haftada on uçuş gerçekleştirmektedir.

Havayolu ilk uçuşunu Haziran 2009’da gerçekleştirmiştir.

Şu anda Türkiye pazarına Airbus 231 ve Boeing 787 uçaklarıyla hizmet vermektedir.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ flydubai 1flydubai

Türkiye’ye uçan en büyük havayolu şirketi olan flydubai, 2010 yılında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na günlük uçuşlarla ülkeye uçmaya başladı.

Şu anda Ankara, Bodrum, Trabzon ve İstanbul’daki iki havalimanı olan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ve İstanbul Uluslararası Havalimanı da dahil olmak üzere Türkiye’de beş noktaya uçuş gerçekleştirmekte.

Haziran ve Eylül 2023 arasındaki yoğun seyahat döneminde, Dubai Uluslararası Havalimanı ile Türkiye’deki beş varış noktası arasında haftada 102 uçuş gerçekleştirecek olan taşıyıcı, tatil sezonunda yolcular için uygun seçenekler sunacak.

flydubai Ticari İşler Müdürü Hamad Obaidalla, Türkiye pazarının önemini ve yaz sezonunda Türkiye’deki çeşitli noktalara ve bu noktalardan gerçekleştirdikleri operasyonlardaki sürekli büyümeyi vurguladı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Air ArabiaAir Arabia

Air Arabia, Sharjah Uluslararası Havalimanı ve Abu Dabi Uluslararası Havalimanı üzerinden Türkiye’de dört noktaya uçuş gerçekleştirmekte.

Havayolu, Sharjah’tan İstanbul’a haftada on uçuş ve Sharjah’tan Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’na günlük bir uçuş gerçekleştirmekte.

Sharjah’tan sezonluk uçuşlar arasında Antalya’ya günlük bir uçuş ve Trabzon’a günlük üç uçuş bulunmakta.

Ayrıca Air Arabia, Abu Dabi’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada dört uçuş gerçekleştirmekte.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Wizz Air airbus a321 kalkisWizz Air

Düşük maliyetli ulusal havayolu şirketi Wizz Air Abu Dhabi, Haziran ayı başında Abu Dhabi’den Antalya’ya uçmaya başladı.

Uçuşlar Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştiriliyor.

Ayrıca Ocak ayında Türkiye’ye, özellikle de başkent Ankara’ya uçmaya başladı ve bu uçuşlar da Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri gerçekleştiriliyor.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir