BABASI GERMANWINGS PİLOTUNU SAVUNUYOR

BABASI GERMANWINGS PİLOTUNU SAVUNUYOR

24 Mart 2015’te Barselona’dan Düsseldorf’’a gitmekte olan Germanwings A320 jetini Fransız dağlarına kasıtlı olarak düşüren pilot Lubitz, 150 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti. 2 Yıl aradan sonra pilotun babası, oğlunun adını temize çıkarmaya çalışıyor.

Savcılara göre; Lubitz psikolojik bir hastalık geçiriyordu ama hastalığını havayolundan sakladı.

Baba Guenter Lubitz, dün yapılan bir ropörtajda; olayın planlanması ve intiharı gerektirecek hiçbir şey olmadığını iddia etti.

Oğlunun kasıtlı olarak uçağı düşürerek yolcuların ölümüne sebebiyet verdiğine dair kesin bir kanıt bulunmadığını ve soruşturmanın tam olmadığını söyledi.

Daha önce kamuoyunda veya medyada konuşmayan baba Lubitz, medyayla konuşmak için, kazanın ikinci yıl dönümünde Berlin’de bir konferans düzenledi.

Lufthansa’ya Lubitz’in yorumları ve basın konferansıyla ilgili sorular sorulduğunda, havayolu araştırmacıların bulgularından şüphe etmek için bir neden olmadığını söyledi.

Alman savcılar bu yılın başlarında Lubitz’ten başka kimsenin kazadan sorumlu tutulamayacağına karar vermişti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
çok doğru
3 yıl önce

adam çok haklı. Bencede o pilot intihar falan etmedi. Sistemsel bir arıza nedenli düştü uçak. Ancak o flywire sistem arızasına bağlansaydı bu kaza işte o zaman Airbus yanmıştı. Tüm airbuslar aynı sistemle uçtuğundan hepsinin yere indirilip ilgili sistemine bakmak gerekirdi. Bu kazaya pilot intiharı diye bakmak ahmaklıkdır. Pilot Güya 45 dakikalık uçuşta kaptanın tuvalete gitmesini beklemiş. Kargalar bile güler buna. Ya kaptan çişini yapmak için tuvalete gitmese idi ne olacaktı? İntiharcı pilot bir başka seferde yine kaptanın tuvalete gitmesini bekleyecekti? Komik üstü bir senaryo çizildi ve Airbus yırttı.