Baba Yadigarı THY Uçağını Kullanan Fenomen Pilot’un Duygusal Anları

Baba Yadigarı THY Uçağını Kullanan Fenomen Pilot’un Duygusal Anları

Kendini UD olarak tanımlayan ve Kaptanın Seyri Sefası adına bir blog da tutan fenomen pilot Uğur Demiröz, geçtiğimiz günlerde paylaştığı gönderiyle büyük beğeni topladı.

Babasının Seattle’den Türk Hava Yolları’na kazandırdığı Boeing 737-800 uçağını kullanırken hissettiği duygu ve düşüncelerini paylaşan Demiröz, deneyimli kaptan babasının anısını şu satırlarla anlattı:

Baba yadigarı… 2008’de Seattle’dan babamların teslim alarak @turkishairlines filosuna katılan TC-JHD registration’lı Boeing 737-800 uçağının bugünkü kaptanı benim… #turkishairlines #widenyourworld #tkmoments #istanbul #boeing737 #boeing #B737

A post shared by Ben Kısaca UD (@u.demiroz) on

Türk Hava Kuvvetleri’nden Türk Hava Yolları’na kadar 44 yıllık gökyüzü deneyimine sahip babası kaptan Erol Demiröz’ü geçtiğimiz yıl son yolculuğuna uğurlayan Uğur Demiröz, bu vedanın ardından babasının son uçuşundaki konuşmasının da yer aldığı hayat hikayesini anlatan bir video da hazırlamıştı.

Yaptığı bu duygu yüklü paylaşımlarla kitlesinin gönlünü kazanan genç pilot, kendini aynı zamanda iyi de bir gezgin olarak tanımlıyor. Hesabından ara sıra kokpit fotoğrafları paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Gezi rotalarından, pilot olmak isteyen gençlere tavsiyelere kadar geniş bir yelpazede bir blog da tutan Uğur Demiröz’ü bu başarılarından ötürü tebrik ediyor ve kendisine iyi uçuşlar diliyoruz.(Haberler)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hkm
3 yıl önce

Kaptanlik babadan ogula gecer burda. Ottoman Air Lines

eti
3 yıl önce

sanki uçağı imal edip ülkeye kazandırdılar..elin gavuru uçak üretir bizde alıp geldik diye reklam yaparız..

Biskevüte
3 yıl önce
Reply to  eti

Yahu adam babasının izinden gidip pilot olmuş. Demek ki gökyüzü sevdası babadan oğula da geçmiş ve her ikisi de bayrak taşıyıcı şirketimiz için emek harcamayı tercih etmişler gökyüzünde. Erol Kaptan da geçen sene rahmetli olmuş. Oğlu da babasının Amerika’dan gidip teslim aldığı uçakla uçarken babasının hatırasından dolayı hislenmiş. Bunun için de güzel ve anlamlı bir paylaşımda bulunmuş. Senin yaptığın yorumun olayın ana fikri ile ne alakası var?! Neden böyle samimi bir habere bu kadar saçma bir yorum yapma ihtiyacı hissettin, anlamak mümkün değil! Tüm gökyüzü aşığı uçucu emekçilerimize iyi ve emniyetli uçuşlar dilerim.

NaVEng
3 yıl önce
Reply to  eti

Dediğine katılmakla birlikte, bence de bu haber için doğru bir yorum olmamış.

Mustafa
3 yıl önce
Reply to  eti

Reklam yapmiyor duygularini anlatiyor