Baba Oğul çok özel bir uçuşa damga vurdular

Baba Oğul çok özel bir uçuşa damga vurdular

64 Yaşındaki Richard Hocking, 45 yıl sonra emekli olan bir ticari havayolu pilotu. Londra Gatwick’ten Meksika’ya 33 yaşındaki oğlu Henry ile birlikte uçtu ve döndü.

Thomson Airways’de görev yapan Richard, çatışan uçuş programları yüzünden oğlu ile hiç birlikte uçamamıştı. Oğlu da pilot.

Nasıl olduysa, şirket uçuş programlarını ayarladı ve kaptanın emekliliğini kutlayıp onurlandırmak üzere, 2ci pilot oğlu Henry ile 10 saatlik bir uçuş planladı.

Şirkette çalıştığı yıllar boyunca 25.000 saat uçuş tecrübesi olan kaptan, bu uçuşun kendisi için çok özel bir an olduğunu ve oğlu ile gurur duyduğunu vurguladı. Emekliliğine başlamak için unutulmayacak bir noktalama olduğunu söyledi.

3 Çocuk babası ve dede olan kaptan  Richard Hocking, uçuş yaşamına  16 yaşında iken planörle başlamış.

19 Yaşında iken, Hava Eğitim Koleji’ne girerek, sınıfının en genci olmuş. 1975’de İngiliz Havayolları’na katılan başarılı adam 4 yıl sonra mesul kaptan olmuş ve bu zaman zarfında, Uçuş Veri İzleme sistemini (Flight Data Monitoring system) kurmak için şirkete yardım etmiş. Bu sistem şimdi havayolu güvenliği sisteminin ayrılmaz bir parçası. Daha sonra uçuşlarına Dreamliner 787 serisinde devam etmiş.

Oğlu Henry İngiltere Loughborough’da yaşıyor. Bir kız arkadaşı var, adı Holly.

Genç pilot babası ile birlikte uçmanın her zaman kendisi için bir hayal olduğunu, kesinlikle kariyerinin en üst noktasında olduğunu söylüyor.

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.