B747-400’de ki motor sorunu acil iniş yaptırdı 

B747-400’de ki motor sorunu acil iniş yaptırdı 

Kalitta Havayollarının K4-978 uçuş numaralı ve N740CK tescilli Boeing 747 tipi uçağı Brüksel’den Amerika’nın Cincinnati havalimanına doğru taksiye başladı. 

Brüksel Havalimanında bulunan 25R pistinden kalktıktan kısa bir süre sonra 4 nolu motorunda patlama meydana geldi. Pilotlar acil iniş sinyali vererek uçuştan doksan dakika sonra güvenli bir şekilde Leipzig’e iniş yaptı. Olayla ilgili teknik araştırma devam ediyor. 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ankara Üniversitesi DTCF Türk Dili ve Edebiyatı
1 yıl önce

Yanlış günden güne yerleşmeye başladı. “ki”yi birleşik mi yazacağız yoksa ayrı mı diye ikilem içinde kaldığınızda: Sonunda “-ki” olan sözcüğe “-ler” eki getirin. Eğer sözcük hâlâ mantıklıysa yani o haliyle başka bir cümle kurabiliyorsa birleşik yazılan “-ki”dir. Örnek: Seninki nerede? Bu cümledeki “seninki” sözcüğüne “-ler” eki ekleyelim: Seninkiler… Şimdi bununla bir cümle kurmayı deneyin: Seninkiler çok güzel. Görüldüğü gibi mantıklı bir cümle kuruldu. O halde bu “-ki” birleşik yazılan ektir. Akşamki yemeği unutamadım. Akşamkiler… Akşamkiler bayatlamış. Görüldüğü gibi mantıklı bir cümle kuruldu. O halde bu “-ki” birleşik yazılan ektir. Duydumki unutmuşsun. Bu cümledeki “Duydumki” sözcüğüne “-ler” eki ekleyelim: Duydumkiler… Bu… Devamını oku »

cevap
1 yıl önce

mal