B737MAX’IN HİSSELERİ NEDEN YÜKSELDİ…

B737MAX’IN HİSSELERİ NEDEN YÜKSELDİ…

Boeing 737 MAX’in Haziran Ayında Uçuşlara Tekrar Başlayacak Olması, Hisse Senetlerinde Yükselişe Geçti…

Etiyopya Hava Yolları’nın Boeing 737 MAX kazasının ardından hisse senetleri büyük düşüşe geçen Boeing, 737 MAX’in Haziran ayında tekrar uçuşa başlayacağı ihtimalinin yüksek olmasının açıklanmasının ardından yükselişe geçti.

Etiyopya Hava Yolları 737 MAX jetinin Mart ayındaki ölümcül kazasından bu yana dünyanın en büyük uçak üreticisinin hisseleri, yaklaşık %15 düştü ve piyasa değerinde yaklaşık 40 milyar dolar azalma yaşandı.

 

Şirketin hisseleri, S&P 500 endeksi ve Dow Jones Industrial Average’da en kötü performans gösterenler arasında yer aldı.

Morgan Stanley analisti Rajeev Lalwani “Hisse senetleri son zamanların en yüksek seviyesinden %20 azaldı ve risk ödülü daha olumlu bir şekilde ilerliyor. 500 dolarlık yükselen oranımız ve fiyat hedefimizden memnunuz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Uçağın Haziran ayına kadar uçuşuna izin verilirse, Southwest Airlines Co, American Airlines Group Inc ve United Continental Holdings Inc gibi şirketler, yaz mevsiminin en yoğun olduğu sezon için gerçekleştirdikleri şirketlerde, maliyete neden olan iptalleri uzatmak zorunda kalmayacak.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir
1 yıl önce

Tabiki ciddi testler yapılmıştır ancak bana şirketi ve sektörü kurtarmak için yine insan hayatını tehlikeye atıyorlar gibi geliyor boengi denetleyen kurum sınıfta kalmıştır boeng i nasıl denetledin ki 6 ay için de 2 kaza daha da önemlisi tasarım ve yazılım hatalarıyla oldu en iyi sertifikayı vatandaş vermeli benim hayatım ucuz değil demeli