featured

B737-400 kargo uçağı inişte kırıma uğradı

Trigana Havayolları’nın PK-YSF tescil isimli Boeing 737-400 kargo uçağı, 4 kişilik ekiple Jakarta Halim’den Makassar’a (Endonezya) kargo uçuşu gerçekleştirmek için lokal saat ile 10:53 de Pist-24 ten kalkış yaptı.

Uçak sağ ana iniş takımı ile ilgili sorun nedeniyle yaklaşık 3000 feet’te tırmanmayı durdurdu. Kokpit ekibi, sorunu gidermeye çalışırken beklemeye girdi ve ardından geriye dönüş kararı verdi ve emergency ilan ederek kalkıştan yaklaşık 35 dakika sonra 11: 28L Pist-24’e iniş yaptı.

Piste temastan sonra sağ ana iniş takımı çöktü, uçak sol ana dikme, burun dikmesi ve sağ motor üzerinde pistte patinaj yaptı, durmaya yakın uçak pistten sağa saptı ve çimenlik alanda tüm iniş takımları çökmüş olarak durdu. Yaralanma olmadı, uçak kal olacak ciddi hasar gördü.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ trigana b734 pk ysf jakarta 210320 1 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ trigana b734 pk ysf jakarta 210320 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir