Azerbaycan, İsrail’den Hermes 900 tipi insansız hava aracı satın aldı

Azerbaycan, İsrail’den Hermes 900 tipi insansız hava aracı satın aldı

Ermenistan ile yaşanılan çatışmalarla birlikte ordusunu modern sistemlerle donatmaya devam eden Azerbaycan, İsrailli Elbit Systems firması tarafından geliştirilen Hermes 900 insansız hava aracını tedarik etti.

AzeriDefence’de yer alan haberde,”İsrail’den satın alınan Hermes 900 ilk kez Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetine bağlı birlikler tarafından 11-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen tatbikatta ortaya çıktı. Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Sınır Koruma Hizmeti tatbikata ait yayınladığı videoda İHA tarafından çekilen görüntüler yer aldı.”
Hermes 900 insansız hava aracı ilk uçuşunu 4 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirdi. 36 saat havada kalabilen İHA, uzun menzili ve 300 kg’ın üzerindeki taşıma kapasitesi, 9000 m’nin üzerindeki irtifalarda uçuş kabiliyeti ve modüler yapısıyla öne çıkıyor.
Hermes ailesinin diğer üyelerinde de yer alan gelişmiş görev yönetimi, otomatik taksi, uçuş, iniş ve kalkış kabiliyetlerine sahip olan uçak, gelişmiş elektro optik sistem, lazer işaretleyici ve elektronik bilgi alma sensörü ile donatıldı. (Savunma ve Teknoloji)
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.