AVUSTRALYA’NIN GİZLİ VERİLERİ ÇALINDI

AVUSTRALYA’NIN GİZLİ VERİLERİ ÇALINDI

Avustralya savaş uçakları ve donanma gemilerine ait 30 GB gizli verilerin, “Alf” kod adlı hacker tarafından çalındığı bildirildi.
Avustralya Yayın Kurumunda (ABC) yer alan habere göre, Avustralya’nın  F-35 savaş uçakları ve gözetleme uçaklarının yanı sıra donanma gemilerine ait 30  gigabaytlık gizli bilgiler, ülkede gösterilen “Home and Away” adlı televizyon  dizisindeki karakter “Alf” kodunu kullanan bir hacker tarafından çalındı.
Geçen yıl temmuz ayında çalınan gizli bilgilerin, Avustralya’nın 17  milyar dolarlık F-35 müşterek vuruş savaş uçakları, 4 milyar dolarlık P-8  Poseidon gözetleme uçakları ve C-130 tipi nakliye uçakları ile donanma gemilerine  ait olduğu belirtildi.
Saldırının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen gizli bilgileri kimin  çaldığını henüz tespit edemediklerini söyleyen Savunma Sanayi Bakanı Christopher  Pyne, “Kimin yaptığını bilmiyorum. Bir kaç aktörden biri olabilir. Devlet  bağlantılı da olabilir olmayabilir de. Başka şirket için bir kişi de olabilir.”  ifadelerini kullandı.
Bakan Pyne, söz konusu gizli bilgilerin ulusal güvenlik için bir risk  teşkil etmediğini, gerekli önlemlerin alındığını da ifade etti.
“Alf” kodunu kullanan bilgisayar korsanının askeri bilgilere nasıl  ulaştığı ise henüz bilinmiyor.
 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.