AVUSTRALYA’DAN İLK SES GELDİ ! EK TARAMA ÖNLEMLERİ BAŞLATIYOR

AVUSTRALYA’DAN İLK SES GELDİ ! EK TARAMA ÖNLEMLERİ BAŞLATIYOR

Avustralya, güvenlik nedeniyle, Orta Doğu’dan gelen yolcuların güvenlik kontrollerini sıkı takibe alıyor. Ulaştırma Bakanlığı, Doha, Abu Dhabi ve Dubai’den gelen yolculara, önümüzdeki haftadan itibaren, biniş kapılarında ek tarama önlemleri başlatacağını duyurdu. Doha, Abu Dhabi ve Dubai’den doğrudan Avustralya’ya uçan yolculara patlayıcı iz tespiti (ETD) taraması yapılacak. Bu aşamada, Avustralya’ya yapılan uçuşlarda elektronik cihazların taşınmasına ilişkin herhangi bir yasak yok.

Avustralya’lı Qantas, Etihad Airways (kod anlaşması olan Virgin Australia dahil), Emirates, ve Qatar Airways, bu karardan etkilenen havayolları. Bunların hepsinde, Avustralya yolcuları için, aerosol ve jel gibi sıvı kısıtlamaları zaten yapılıyor. Yolcuların İngiltere, Amerika ve Avustralya önlemleri konusunda etkilenip etkilenmediklerini belirlemek için havayollarına başvurmaları gerekiyor.

Hükümet ve ulusal güvenlik kurumları, durumu izlemeye devam edecek ve gerekirse mevcut düzenlemeleri daha da artıracak. Ulaştırma Bakanı Darren Chester Avustralya’nın, terör eylemlerini önlemek için kapsamlı ve güçlü bir ulaşım güvenliği sistemine sahip olduğunu belirtti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
EK
3 yıl önce

Emirates Qantas ile halihazırda stratejik ortaklık içinde ve Avustralya uçuşlarının hepsi yada büyük bir kısmı Singapur bağlantılı. Haberde bahsi geçen ilave önlemlerden etkileneceğini sanmıyorum.