featured

Qantas, 2023’te 6 adet A380’i tekrar uçurmayı planlıyor

Qantas, Avustralyalılardan hem de denizaşırı ziyaretçilerden gelen uluslararası seyahat talebinin COVID öncesi seviyelere yaklaşmak için, 2023 sonunda altı Airbus A380’in gökyüzüne döndüğünü görmeyi planlıyor.

Havayolu, uluslararası Airbus A380 ve Airbus A330 uçakların kabin ekibine gönüllü yedeklilik sunacak olsa da, Qantas Group CEO’su Alan Joyce’a göre, amiral gemisi superjumboların yeterli sayıda pilotu kadroda kalacak ve altı A380’in hızlı bir şekilde yeniden uçuşlara başlatılmasına hazır olacak.

Alan Joyce, “A380 personelinin şu anda sürekli eğitim geçmesi ve bu becerileri korumak için bir hükümet destek paketi var” dedi. Havayolu salgın etkisinden kümülatif olarak 16 milyar dolar etkilendi.

Joyce, “Personel erken emeklilik ve ücretsiz olarak ayrıldığından, aslında 6 uçağa ekip verebiliyoruz” dedi.

“Beklediğimiz zaman geri gelirlerse, 2023’ün sonunda ilk altı uçağı çok hızlı bir şekilde aktive edeceğiz çünkü bunu yapacak uçuş ekibine sahip olacağız”

Bu altı uçağın, yeni business class ve premium ekonomi koltukları , yenilenen birinci sınıf süitler ve üst güvertede iki yeni uçak içi dinlenme salonu ile yükseltilmiş A380’ler olması bekleniyor .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir