featured

AUH, yeni “Akıllı Seyahat” özelliklerini tanıtmak için hızlanıyor

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı (AUH), Abu Dabi Havalimanları tarafından ConvergentAI ile ortaklaşa geliştirilen ve Yapay Zekâ (AI) tarafından desteklenen, daha yumuşak ve daha kusursuz bir yolcu deneyimi sunmak için havalimanı genelinde kuyrukları kısaltmak ve süreçleri kolaylaştırmak için geliştirilmiş yeni bir “Akıllı Seyahat” sistemini deniyor.

Yeni sistem, check-in ve göçmen kontuar personelinden yolcu varış ve kalkış saatlerine kadar çeşitli süreçleri optimize etmek için büyük veri, AI ve yolcu trafiğinin titiz bir şekilde modellemesini ve değerlendirmesini kullanıyor.

Devam eden denemenin bir parçası olarak, Etihad Havayolları ile seyahat eden belirli yolcular, Abu Dabi Uluslararası Havaalanına varmaları için en uygun zaman hakkında bilgilendirilecektir. Yeni sistem, yolcu gelişlerini sarsarak, kalabalığı azaltacak, sosyal mesafeyi kolaylaştıracak ve kuyrukları kısaltacak. Zamanla, AI destekli sistem çalışmaya devam ettikçe daha akıllı hale gelecek ve havalimanındaki yolcu yolculuklarını daha da kolaylaştıracak.

Abu Dabi Havaalanları İcra Kurulu Başkanı Shareef Al Hashmi, “Yenilik ve dijitalleşme, dünyanın önde gelen havalimanı grubu olma vizyonumuza ulaşmamızın anahtarıdır ve operasyonlarımızı dönüştürürken ve gerçekten üstün ve kusursuz bir yolcu deneyimi sunmak için çabalarken geçen yıl ekiplerimizin sergilediği olağanüstü çalışmadan gurur duyuyorum. Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nın Akıllı Seyahat sisteminin iyileştirilmesi, gelecekteki havaalanı deneyimini şekillendirirken sürekli iyileştirme ve yenilik yolculuğumuzda önemli bir adımdır.” dedi.

Bilişim Kurulu Başkanı John Barton, “Havaalanlarında kuyrukları en aza indirmek, yolcu sağlığını ve refahını korumak ve operasyonları kolaylaştırmak için çok önemlidir. Bu nedenle, yolcularımızın yolculuklarını tam olarak modellemek ve her adımda iyileştirmek için havayolu ortaklarımız ve ConvergentAI ile birlikte çalışıyoruz.”

“Yolcuların check-in, göçmenlik ve uçağa biniş yoluyla hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasını sağlayarak, onlara birinci sınıf yemeklerden üstün gümrüksüz tekliflere kadar Abu Dabi Uluslararası Havaalanı’nın sunduğu her şeyin tadını çıkarmaları için daha fazla zaman sağlıyoruz.” dedi.

AI teknolojisinin Abu Dabi Uluslararası Havaalanında tanıtılması, havayollarına, perakendecilere ve havaalanında çalışan çalışanlara çeşitli şekillerde fayda sağlıyor. Uçağın gerçek zamanlı görüntülerini izlemek için AI kullanılarak, yerdeki ekiplere bagaj boşaltma veya bir uçağa en uygun zamanlarda yakıt ikmali gibi belirli eylemleri tamamlama konusunda rehberlik edecek özel programlar geliştiriliyor.

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı ayrıca, uçağın manevra ve park ettiği alan olan havaalanı apronun kamera yayınlarının otomatik olarak izlenmesini sağlayarak, AI’nın güvenlik ve güvenlik sistemlerine entegrasyonunu araştırıyor. AI ile donatılmış sistemler, düzensiz faaliyetleri veya nesneleri tespit etmek ve olası sorunları hızlı ve verimli bir şekilde ele almak için ilgili ekipleri bilgilendirmek için öğretilebilir.

AI’nın Abu Dabi Uluslararası Havaalanı’nın süreçlerine entegrasyonu yoluyla mümkün olan güvenlik ve verimlilik iyileştirmeleri, BAE başkentindeki havalimanının daha sorunsuz, daha sorunsuz bir yolcu deneyimi sunmasını sağlıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Iyi ve saglıklı giünler,BAE yeraltindan bedava çektigi petrolun varlığın bollugundan herseyi yapma şansına sahıpler.Nufusa gore gelirleri yüksek maliyet hesabına bakmıyorlar,Ingliz yönetimi ne derse onu yapıp Inglizler dolaylı kolay para kazanıyor.Ülkemizdede bir Dubai gibi büyük serbest bölge oluşturabilirsek Adana Mersin veya Istanbul a yakın 12 ay uluslararası ticaret yapmak için ıklımın insanları etkilemedigi birçok bölgemiz var.Türkiye için enbüyük yatırım olur.Gulf bolgesindeki 6 ay sıcaktan sokaga çıkılmaz bölgedeki ticareti Bölgemize çekmek için yasal ve fiziken şartları oluşturmamiz şart.

    Cevapla