featured

Atlasglobal Kaptanı’nın Denizin Altındaki Airbus Uçuş Hazırlık Kontrolü

Sayın Sevgili Okurlar Merhaba,

2020 yılının, bizlere ve dünyamıza getirmiş olduğu bu pandemi hepimizi etkiledi ve etkilemeye devam etmektedir. Bu süreçte tanıdığımız birkaç havacı dostumuz maalesef aramızdan ayrıldı, bir kısmı covid19’a yakalandı ve tedavi gördü. Hayatını kaybedenler için mekanları cennet olsun ve tedavi olup iyileşenlere de geçmiş olsun diyorum. Ayrıca bu hastalığın devam ettiğini göz önünde bulundurarak, Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen maske, mesafe ve temizlik kurallarına tam uyumun gerekliliğini hatırlatmak istiyorum.

Havacılık, bu pandemi konuda en çok zarar gören sektörler arasında yer alıyor. Sadece kurumlar, havayolları ve havacılık firmaları değil, aynı zamanda bu sektörde çalışan herkes, ya işsiz kaldı yada düşük ücretlerle çalışmak zorunda.

Bugün size farklı bir konudan deniz altı dünyasına giriş yapıp sonra, Atlasglobal’in iflası ile ilişkili yanlarını anlatacağım.

Atlasglobal eski Kaptanlarından Özgün Gönder işsiz kaldıktan sonra, yeni bir hobi olarak Ege’de sualtı dalış eğitimlerine ve faaliyetlerine katılmaya başlamış. Bu dalış eğitimlerini, yine kaptanı olduğu uçak tipine deniz altında dalış yaparak başlamış. Kaptan Üniformalı dalış ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Daha önce, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Haziran 2016 yılında  turizme destek olması açısından bölgeye getirilen eski bir Airbus 300 uçağını kontrollü bir şekilde batırılmasını sağlamıştı. Konu ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile ilgili videoyu da buradan izleyebilirsiniz.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Batiralacak A300 UcagiBu kapsamda, bölgede dalış eğitimleri ve turizmi faaliyetlerine devam ediyor. Özgün Kaptan da denizin altındaki bu airbus uçağına bir dalış gerçekleştirmiş durumda. Ancak bu dalış sırasında, eski günleri yad etmek için, dalış kıyafetlerine bir giysi daha eklemiş.

Kaptan Üniformasını da giyerek uçuşa gider gibi hazırlık yapmış ve dalışı gerçekleştirmiş. Su altında ve uçak yanında verdiği pozlar ile eski günlerin anısını canlandırmış ve bu konudaki video ve fotoğrafları bizlerle paylaştı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Su Altinda Alacak DuasiBu fotoğraflardan en ilginç olanı, su altında kendisine sakin ve kuytu bir köşe bulmuş, dua etmek için. Özgün Kaptan’a, ne için dua ettiğini sorduğumda, Atlasglobal’in iflası ile ödenmeyen maaş ve alacaklarının ödenmesi için dua ettiğini söyledi.

Murat Ersoy’un yılan hikayesine dönen, bugün, yarın, cuma günü, bir sonraki salı günü kesin ödeyeceğim söz ve taahhütlerinin boşa çıkması, çalışanları gerçekten zor duruma soktu.

Daha önceki video haberimde yorumladığım üzere, pandeminin 2020 yılı başında dünyamızı etkileyeceği bilgisinin, Murat Ersoy tarafından bilinme ihtimalini ve iflasını tam da pandemi öncesine denk getirilmesi, gerçekten dahiyane ve saygın iş adamlarının yapabileceği bir hareket oldu.

Dahiyane diyorum çünkü zekice bir aksiyon, pandemi sonrası kimse sesini çıkaramayacak ve konu kapanacaktı. Saygın iş adamı diyorum, çünkü, ülkemizde neredeyse birçok iş adamı, etik ve ahlak kurallarını hiçe sayarak, çalışanlarını sömürmeye ve ezmeye başladı, yani işçiyi ve emekçiyi sömürenler daha iyi durumdalar, hala saygın durumdalar ve bu iş adamlarını yargılayacak bir hukuk sistemi kendisini gösteremez hale gelmiş gibi görünüyor.

Çok iyi ve zekice planlanmış olan Atlasglobal iflası, pandemiye rağmen bir araya gelen eski çalışanlar AZAP Atlas Zedeler Adalet Platformunu kurdulur ve hak arayışlarına başladılar ve halen devam etmektedirler.

AZAP YouTube Kanalı bu konu ile ilgili videoları paylaşıyor ve alacaklarını tüm sosyal medya kanallarını kullanarak aramaya devam ediyorlar. En öne gelen anahtar kelime #ödekurtul olarak twitter mecrasını kapladı ve yayılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, AZAP Platformu, Murat Ersoy’un İstinye’deki evinin önünde bir basın açıklaması ve protesto eylemi gerçekleştirdi. Bunun hemen öncesinde, AZAP Yönetimi ile görüşerek 40 kişilik bir liste istemiş. Acil ve ihtiyacı olanlara ödeme yapacağını söylemiş. Kimin aciliyeti yok ki? Murat Ersoy tarafından yapılan bu talep, aslında grubu dağıtmak ve beklentiyi yüksek tutmak için yapılmış bir hareket gibi görünüyor.

AZAP Yönetimi bu teklifi direk geri çevirdi ve herkesin ödemesinin yapılmasını talep etti. Aksi takdirde her tür eylemi fiziki ortamlarda, Murat Ersoy’un ailesinin bulunduğu adreslerde ve sosyal medya mecralarında yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

Bu konudaki gelişmeleri ve ilginç yönlerini sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Sevgiye kalın.

İdris Elmas

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ A300 Batik 02 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ Su Altinda Alacak Duasi Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ A300 Batik 04 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ A300 Batik 06 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ A300 Batik 05 Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ A300 Batik 03

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. 3 sene önce

  battık kurtulmaya çalışıyoruz

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Bunu yazan kaptan bozuntusu benim sözüm sana!!!Ne çektik ya sizlerden. Bir kabin memuru kadar değerimiz yokmuş derken? Terbiyesiz hadsiz. Bu nasıl bir ego savaşı ya! İyi ki battı şirket de kurtulduk sizlerden!!!

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  isiniz gucunuz kabin memurunu ezmek asagimak, bir kabin memuru kadar degerimiz yokmus ne demek?sonrada gruplarda birlikten beraberlik bahsediyorsunuz, siz once kendinizi ustun gormeyi birakip kabin memurlarini asagilamaktan bir vazgecin, bu zihniyetle cok zor cunku birlik olabilmeniz

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Güzel bir değerlendirme

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  degerimiz yokmus geçen ziya yatırmış hesabına. R.a

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Türk Sivil Havacılık Camiasında örnek olay olarak kuşaktan kuşağa anlatılacak bir iflas hikayesi net olarak anlatılmış. Tebrikler. “ Kusursuz Plan “ yaptığını düşünenler günün sonunda Emeği neden hesaba katmadık? diyecekler.

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  Idris beye ve Özgün Kaptana katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum..Karma felsefesine sonuna kadar inanıyorum diğer bir deyişle ILAHI ADALET elbet tecelli edecektir.. Rüzgâr elbet bizim tarafimizdan da esecektir..Hakkımın tek kuruşunu dahi helâl etmiyorum Allah kör yanindan çıkarsın Murat Ersoy..

  Cevapla
 8. 3 sene önce

  idris bey Azmi’niz gerçekten harika,bu şekilde bu olayın üstüne gitmelisiniz insanlar binlerce kişinin hakkını gaspedip böylesi ihtişamlı evlerde oturabiliyorlarsa yazıklar olsun Allah’ından bulsun diyorum.Bu adamın bi ayağı zaten çukura girmiş normal şartlarda belki 10 yada 15 yıl daha yaşar.Nedir bu ölmeyecekmiş gibi insanların haklarına çökmek

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Emekçiyi soyup soğana çeviren işleri yolunda işadamları, her halükarda kazanıyorlar. Bu çok iyi bir düzen. Kaybetme diye bir şey yok onlar için. Adam pandemi olacağını biliyor, borçlanabildiği kadar borçlanıyor, alacaklılarını ödeme yapmıyor, erteliyor, bekletiyor son dakikaya kadar. Böylelikle, bilet satışlarından para gelmeye devam ediyor. Hem ödemiyor hem de para kazanmaya devam ediyor. Sonra, basit bir iflas başvurusu ile olayı sonlandırıyor.Pandemiyi de biliyor, pandemi sırasında hiçbir sistemin çalışmayacağını, kimsenin hakkını arayamacağını biliyor. Sonra tüm borçların üzerinden geçiyor ve son 3-4 ayda, dile kolay, 100 Milyon Dolar borç siliyor. Şirketler de alamayacaklarını bildikleri için, belki de ne alabilirsek kar diyerek düşük bir ödemeye razı oluyorlar. Olan personele oluyor çünkü, Pandemi öncesinde çok hazırlıksız yakalandılar ve hala alacaklarını alamadılar. İlahi adalet varsa, bu da onun yakasını bırakmayacak.

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  Airbus 330 belki sembolik turizm amacıyla batırılmış ama ATLASGLOBAL bile bile göz göre göre batırılmış ve yaklaşık 2000 kişi üstelik pandemi şartlarında ekstra magdur olmuşlardır Airlinehaber ve İdris bey güzel yazısından dolayı teşekkür ederim.

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Airlane haber ve İdris beye bu güzel yazılarından dolayı teşekkür ederim. Sonuna kadar hakkımızı arayacak çocuklarımızın, ailemizin rızklarının boğazınızdan geçmesine izin vermeyeceğiz ME! #ödekurtul

  Cevapla
 12. 3 sene önce

  Yine her şeyi özetleyen güzel bir yazı, güzel bir hobi. Uçuş ile dalgıçlık arasında 24 saat olmalı. Şimdi tam sırası, uçuş kaçış yok. Hem Özgün Kaptana hassasiyeti için ve bu güzel görüntüleri bizimle paylaştığı için; hem İdris Elmas beye güzel yazısı için, hem de Airlinehaber’e bunların halkımıza ulaştırdığı için teşekkürler.

  Cevapla