Atlasglobal eski çalışanları hak ve adalet arayışına devam ediyor - Airline Haber

Atlasglobal eski çalışanları hak ve adalet arayışına devam ediyor

Atlasglobal Eski Çalışanları Yine Bakırköy Adliyesinde 

Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) hak ve adalet arayışına devam ediyor. Atlasjet İflas başvurusunun yapıldığı 14 Şubat 2020 tarihinden bugüne kadar, Patron Murat Ersoy tarafından bizzat verilen ödeme vaatlerine rağmen, Atlasjet eski çalışanlarının maaş ve alacakları ödenmemiş ve pandemi öncesi savunmasız bir şekilde bırakılmıştı.

24 Aralık 2020 günü Sabah 14:00’te Bakırköy Adliyesi 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde yapılan duruşmada, mahkeme tarafından görevlendirilmiş Bilirkişi Heyetince, bilirkişi raporlarının hazır olmaması ve bitirilememesi nedeniyle ek süre talep edilmiş, mahkeme heyeti bu talebi dikkate alarak, yeni duruşma günü olarak 18 Mart 2021 tarihine duruşma günü vermiştir.

AZAP Basın Açıklaması Yaptı

Avukat Arif Taymaz tarafından duruşma sonrası mevcut durum ile ilgili açıklamalar yapıldı. Bilirkişinin yaptıkları incelemenin bitirilememesi nedeniyle Mahkemeden ek süre talebi dikkate alınarak duruşmanın ertelendiğini, AZAP Üyelerinin alacaklarını sonuna kadar takip edeceklerini ve mutlaka tahsil edeceklerini açıkladılar.

Ayrıca Avukat Arif Taymaz’ın açıklamasından, Mahkeme Heyeti tarafından Atlasjet A.Ş. ile birlikte Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu diğer şirketlerinde de inceleme yapılacağı ifade edildi.

AZAP Platformu üyelerini temsilen, Ruken Çapan ve Tamer Ercan yaşamış oldukları mağduriyet ve trajikomik olarak gözaltına alınmaları ile ilgili bilgi verdiler ve açıklama yaptılar.

AZAP Üyeleri, 10 Aralık 2020 günü, hem de İnsan Hakları Günü’nde, anayasal haklarını kullanırken ve alacaklarını almak için eylem yaparken, göz altında alınmalarının kendilerini korkutmadığını, eylemlerin amaçlarına ulaştığını ve ETS TUR önünde yeni bir basın açıklaması yapacaklarını belirttiler.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Atlas Magdurlari Bakirkoy Adliyesinde 2 scaled Atlas Magdurlari Bakirkoy Adliyesinde 5 scaled Atlas Magdurlari Bakirkoy Adliyesinde 4 scaled Atlas Magdurlari Bakirkoy Adliyesinde 1 scaled Atlas Magdurlari Bakirkoy Adliyesinde 3 scaled

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (31)
 • AME MURO
  11 0

  Atlasglobal Mağdurları, hiç bırakmadan, sürekli ve düzenli olarak hak ve alacaklarını aramaya devam ediyorlar. Başaranlar, birlikte ve sürekli olarak isteyenler ve bu uğurda emek harcayanlar olacaktır. Murat Ersoy sen böyle çalışanlar vardı, ama sen onları ezdin, onları pandemi öncesi ANTİKORSUZ bıraktın. Bir gün bu antikora senin de ihtiyacın olacak. Karun kadar zengin olmak, ama çalışanların emeklerini ödeyemeyecek kadar basiretsiz bir iş adamı olmak sana kaldı. Keşke, bu durumu hiç düşmeseydin. 31 Ağustos 2020 senin için kurtuluş ve hesaplaşma, helalleşme günü idi. Sen ne yaptın, çıkıp bir açıklama bile yapmadın şu ana kadar. Yazıklar olsun sana.

 • Bir baba
  12 0

  Evladım bu şirkette çalışıyordu kendisi bir yıldır işsiz ve yaşananlara çok üzgünüz.Bir baba olarak Murat Ersoy un yaptığını kınıyorum biz alacaklarımızı Allah’a havale ediyoruz.Umarım kendi babasının da oğlunun yaptığı bu dolandırıcılık oyunundan dolayı kemikleri sızlıyordur

 • Fo
  11 0

  bu adam akıl hastası nasıl olurda bu kadar insanı dolanıdırır nasıl bir cesarettir bu hiç mi adaletten korkmazsın hiç mi allah dan korkmazsın hakkım zehir olsun haram olsun!…

 • Akil
  5 1

  Atlasglobal mağduru 2000 işçi haklarını gaspeden M Ersoy’dan alacaklarını alma mücadelelerine yılmadan devam ediyorlar.AZAP hak mücadelesine hız kesmeden devam edecekler. M Ersoy gönüllü olarak ödemezse istanbulda hakimler var ve haklarını hırsızersoydan mutlaka alacaklar.

 • AZAP
  8 0

  Sayın Ali Murat Ersoy, saygınlığını kaybetme para kaybet. Ki sen kaybetmeyeceksin. Çalışanlarının emeğinin karşılığını ÖDEYECEKSİN. Onlar’ın hakkını öde, alınterleri seni boğmasın sonra.

 • Malesefff..
  6 0

  Empatinin ahlaki eyleme dönüştüğü bir durum da, bir İZLEYİCİNİN/İLGİLİNİN mağdur olan birine yardımcı olmak için araya girmesidir; araştırmalar, bir izleyici mağdurolan kişiye karşı ne kadar EMPATİ duyarsa, duruma müdahale etme olasılığının da o kadar arttığını gösteriyor…

 • Mağdur
  10 0

  2000kişi ve öncesinde daha bir çok haksızlığa uğrayan kişi.. Bunlar asla yanına kalmayacak. Bu günler iyi günlerin. Baban mezarda takla atıyor be adam

 • Berna
  12 0

  Öde kurtul demekten bıkmayacağız. Hakkımız olanı alana kadar uğraşacağız. Elbet bir gün kazanacağız.

 • Zede
  11 0

  O hak alınacak son güne kadar calıstım 2020 trsnde maaş vermeden calstrmak nedir ya muz cumhuriyetimi adalet istiyoruz

 • Destek verin lütfen
  12 0

  İnsanlar perişan olmuş durumda 2000 kişi mahdur oldu kimisi icralık oldu. tüm havacı camiasına sesleniyorum lütfen destek verin bize. Azcık vicdan sahibi olan yaptığı yanlıştan döner çalışanlara borcunu öder.

 • Birisi
  12 0

  Senin bu yaptığını emin ol Paşinyan bile yapmaz Murat Ersoy..Arkadaş borcunu vereceksin borcunu…Sadaka fitre değil borcunu…Bu dünyada olmadı öteki dünyada ödeyeceksin..Gel efendi ol #ödekurtul

 • Direnişçi
  12 0

  Eminim burada yazılanları okuyorsun o yüzden sana hatırlatmalar yapacağım.Atlaglobal çok iyi bir markaydı ve sen bu markaya bizim emeğimiz sayesinde sahip oldun.Ama egon o kadar yüksekti ki paramparça ettin. Bizim emeğimizin üzerine oturalı tam 1 sene oldu.Defalarca artık sayısını unuttuk ödeme sözleri verdin,birde utanmadan “bu benim için çok ufak para” dedin biz de sana ÖDE KURTUL dedik ama hiç oralı olmadın.Ondan sonra “benim ufak adamlarla işim olmaz”dedin.Doğru sen o kadar büyük bir adamsın ki emeğinin peşinde koşan,yıllarca sana hizmet vermiş çalışanlarını GÖZALTINA aldırttın.Bizde dilenmek yok DİRENMEK var. Hakkımızı alana kadar peşindeyiz.İlahi adalet mutlaka tecelli edecek ve seni en çok sevdiklerinle sınayacak. Sakın ama sakın bunu aklından çıkarma..

 • Çaki bebek
  15 0

  Işsizlik bir yandan korona bir yandan ve atlastan alacaklarımız bir yandan biz bunları yasamak için ne yaptık ali murat ersoy neden bizi mağdur ettin oysaki bize teslim edilen uçakları kendi malımız gibi sahiplendik biz senin malını mülkünü koruduk ama sen bizim haklarımızı hiç ettin Allah seni bildiği gibi yapsın bi gün bu ahlar tutar başına bir felaket gelirse kimin ahını aldım da bunlar başıma geldi deme çünkü 2000 kişinin ahını fazlasıyla aldın bu insanlar bunu hakmetiyor.

 • Kaptan
  13 0

  İşini bilen profesyonellerle çalışıyordun.Onların gözlerinin içine baka baka utanmadan yalan söyledin. Şimdi senin profesyonel çalışanların, sana karşı profesyonelce mücadele ediyorlar. 2000 kişinin emeğini çaldın. Eninde sonunda bunları faiziyle geri ödeyeceksin. Hırsızsın, yalancısın ve ayrıca utanmazsin.

 • Atlaszede
  9 0

  Yeter artık bunca çalışan personeli madur ettiğin, alın terlerinin karşılığını öde ve kurtul.

 • Yıllarca biz çalıştık sen kazandın,bizler de hak ettiğimiz maaşlarımızı aldık.Sana sayemizde kazandığın paralar ile ne yaptığını soran olmadı.Taki o kadar kazanmana rağmen senin için üç kuruş olacak bizim alacaklarımıza göz dikene kadar.Güzel bir planlama ile son yıl kar eden şirketi iflasa götürmeye çalışıyorsun.Ama bu ülkede mahkemeler var ,sen krala biz değirmenciye güveniyoruz.Değirmenci kazanacak çünkü haklı.Mahkemeler soracak çaldığın o paralar nerede.Gündemde kaldığın sürece kaybetmeye mahkümsun. Öde kurtul. Bu arada kardeşini de ateşe çekmek istiyorsan o da senin bileceğin iş.Öde kurtul Mr.ERsoy.Biz kararlıyız alacağız hakkımızı söke söke.ÖDE KURTUL.

 • Hani lan paralarımızı vercekti… Yok etik değilmiş yok bilmem ne hırsız savunucuları

 • Ali Murat Ersoy: iyice oku, istesende istemesende mağdur ettiğin, muhtaç ettiğin, zor durumda bıraktığın bütün çalışanların parasını tıpış tıpış fazlasıyla ödeyeceksin.

 • Selvi
  1 0

  Yalancının düzenbazın tekiymiş ne yazık kı. Murat Ersoy u adam zannediyorduk. Allahtan korkmaz kuldan utanmaz.

 • Göz göre göre içinde bir çok Soru işareti bulunan iflas başvurusunda bulunmak nasıl açıklanabilir? Bir insan ailesinin isminin ve onurunun bu kadar yıpranmasına nasıl müsade eder? Acaba, Atlasglobal bir dönem kendine yüklenen misyonu tamamladı, şimdi ise varlığının “Havacılık ve ticari yaşamdan silinmesi” zamanı mı geldi ?

 • Kusmisali
  8 0

  Hakkımız olanı öde kurtul demekten bıkmadan hakkımız olanı alana kadar uğraşacağız. KAZANACAĞIZ. 

 • Zede
  4 0

  Nasrettin Hocamın “taşları bağlamışlar, köpekleri salmışlar” hikayesinde gibiyiz. Ama o buzlar çözülecek, taşlar ele gelecek.O zaman arkandan teneke çalacağız. Şanslısın adalete güvenen bir grup peşinde. Eninde sonunda adalet tecelli edecek.

 • Ehhhhh
  1 0

  Ben iki kişiye bilet almıştım uçuşlar iptal oldu. Geri ödenecek dediler ve tekrar yine iki tane bilet aldım. Bir arkadaşım beni aradı ve soğuk su iç bişey söyleyeceğim dedi bende ne oldu dedim. Tekrar iptal ettiler dedi . İşte o zaman anladım adam resmen açık açık insanlardan para topluyordu. Valla ben o insana hakkımı helal etmem.

 • Ehhhhh
  3 0

  İşin komik yanı havacılık müdürlüğünün umrunda bile degil. Onları aradığımda muhtemelen paranızı alamazsınız dedi?onlar bunu diyorsa artık ne biliyim. İade basvurumuda inceleme zamanı doldu diye iptal ettiler.Adamın arkası sağlam ne yaparsan yap faydası yok. Devlet de susuyor. Adamda zaten ne namus var ne insanlık.

 • Airzorthaber
  5 0

  Ben Gıdık, ne yazdım M.E borcunu ödeyecek bizde yalan olmaz gerçi doğru da olmaz ne bileyim işte öyle birşey.

 • Hasret Mungan
  2 0

  HELAL OLSUN GURUR DUYUYORUM Hak arayışınizda pes etmediniz,kimse kimseyi bedava çalıştıramaz ve bu mağduriyeti devlet üstlenmesi gerekirdi en azından işsizlik ücretleri icin çalışma bakanlığı,çalışamiyan mağdurları görmesi gerekirdi

 • wolf
  2 1

  Kazanacağız.Her şey güzel olacak

 • Ortak Akıl
  7 2

  En son yapılan kokpit toplantısında, yalan rüzgarı Murat yalanlarını söylerken, sizlerin huzurunda yemin şart ederken kokpit ekipleri ve kokpitin en ileri gelenlerinden hiç bir şekilde ses çıkmamıştı!!! Yapılan konuşmanın sonunda ‘ Bizim büyük olarak gördüğümüz ‘ ve örnek aldığımız abilerimiz, o uçuşları hemen yapalım o kadar yıl Murat beyin hatırı var demişlerdi !!! Ne oldu şimdi? o kadar yıl yaptığınız emeklerinizin karşılığını ‘ 10 aralık dünya insan hakları gününde ” aldınız mı? Siz o Hakları almayı bırakın geçmişte kader birliği yaptığınız ekip arkadaşlarınızı haksız yere nezarete attırdı. Ayrıca o gün hatıra yaptığınız uçuşları bugün Murat hatırladı mı??? Götürdüğünüz uçakları hatırladı mı? Buradan Kokpit ekibine sesleniyorum; sizler daha bu kafayla giderseniz yakın gelecekte hükmünüz iyice ortadan kalkacak. Toplantılarda bir biriniz ile kavga etmeyi bırakıp, mantıklı ve aklı selim şekilde kararlar alsanız, yani kısacası birlik olursanız hiç bir patron bir sizi bir daha bu hale düşüremez.. 

 • Gerçekler
  3 5

  Süreç başladığından itibaren herkesin ağzında uçuş işletme. Bir havayolu operasyonu sadece uçuş işletme değildir! Tüm birimleriyle ortak bir operasyondur. Sadece uçuş işletme değil herhangi bir birim görevini yapmazsa o şirketin faaliyetleri durur. Bu süreçte de sadece uçuş işetme değil, kabin, Occ, yer hizmetleri, teknik ya da herhangi bir birim görevini yapmasaydı bu şirketin devamı mümkün olmazdı. Tüm birimler son güne kadar canla başla görevlerini yaptılar. Kimsenin faturayı uçuş işletmeye kesme hakkı yoktur. Tam aksine sesini çıkaran tek birim uçuş işletme oldu ki patron diğer birimlere açıklama yapmaya gerek bile duymadı. Yok şöyle olsaydı şirket batmazdı, yok böyle olsaydı maaşları alırdık boş şeylerdir. Kimi vaatlere inandığından, kimi vefa duygusuyla ve çoğunlukla çaresizlikten tüm çalışanlar işlerini yaptılar ki bu gayet normaldir. Herkes gidişatı görmesine rağmen küçük bir ihtimal belki düzelir umudunu yitirmedi. Tek gerçek budur. Hiç bir birimin diğerini ya da hiç kimsenin bir başkasını suçlamaya hakkı yoktur. Sebepleri ne olursa olsun tek suçlu dürüst olmayan patrondur.

 • Gerçeklere Cevap
  4 2

  Yazılan o metinler de genele hitap eden bir konu yok. ! Siz neden o satırları üstünüze alındınız anlamadık? Dikkat ederseniz konuya giriş konusu olarak ; Kokpit toplantısı diye başlangıç yapılmış ! . Kokpit toplantısı içersin de diğer birimler hakkında hiç bir şekilde konu konuşulmadı! Zaten o toplantı sizin dediğiniz gibi genel olsaydı zaten siz ve sizler gibi değerli çalışanlar o toplantıda olurdu. Onun için orada atıfta bulunulan konular tamamen uçucu personel ile alakalıydı. Keşke bu cevapları yazarken sizin dediğiniz gibi ; Kabin, kokpit, Occ, Yer hizmetleri, Teknik gibi birimler bir olarak hareket etseydi o zaman bu yapılan haksızlıklar yapılamazdı. HER ZAMAN BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR. TABİ BU SÖZ ANLAYANLAR İÇİN GEÇERLİDİR.

 • Azapcı
  3 0

  Eğer param yatmasın tüm aile üyelerinin her yaşta her anında karsısına cıkacagım…. Gerek twitter gerek yasamlarında bıkmadan sıkılmadan hep yüzlerine vuracagım her işlerinde karsılarına cıkaracagım ant olsun ki bu kara lekenden hiç kurtulamayacaklarrr… Peygamber efendimizin dediği gibi işçinin alın teri kurumadan vermedin hakkımızı….Sıradaki haber:

Koronavirüs bulaştıran pilot görevden alındı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.