Atatürk Havalimanı’nda yeni bir güvenlik önlemi daha alındı

Atatürk Havalimanı’nda yeni bir güvenlik önlemi daha alındı

Olası terör olaylarını önlemek amacıyla Atatürk Havalimanı’nda yeni bir güvenlik önlemi daha alındı

Olası terör olaylarını önlemek amacıyla Atatürk Havalimanı’nda yeni bir güvenlik önlemi daha alındı. Avrupa’nın en büyük 10 havalimanının 8’inde bulunan ‘Sıvı Patlayıcı Tespit Cihazı’ Atatürk Havalimanı’na da yerleştirildi.
Artan terör olayları sonrasında ülke genelinde alınan güvenlik önlemleri sıkılaştırıldı. Bu önlemler kapsamında Atatürk Havalimanı’nda alınan önlemler de artırıldı. Dış Hatlar Terminali Gidiş bölümündeki pasaport kontrol noktasının arka kısmındaki arama noktasına yerleştirilen Sıvı Patlayıcı Tespit Cihazı sayesinde artık çanta ve valizlerdeki sıvı ürünlerin patlayıcı olup olmadığı tespit edilebilecek.
Ürüne ilişkin bilgiler veren üretici firma yetkilisi Umut Akın, “Cihaz uçaklara alınmayan sıvıların patlayıcı olup olmadığını tespit ediyor. Patlayıcı olmadığı kontrolden geçen ürünler, uçağa dahil edilecek. Şuan demo çalışması yapıyoruz. Olumlu sonuç almamız halinde ülkemizde bu cihaz kullanılmaya başlanacak. Şuan bu cihaz Avrupa’nın en büyük 10 havaalanının 8’inde aktif olarak kullanılmaktadır. Eğer cihaz yaygın olarak kullanılmaya başlarsa yolcuların getirdiği her türlü sıvı, parfümler, kutu içecekler hepsi uçağa kabul edilebilir” şeklinde konuştu.
Şu an için deneme aşamasında olan cihazın yaklaşık bir ay sonra diğer kontrol noktalarına da yerleştirilmesi amaçlanıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.