ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SAHİPSİZ KÖPEK ALARMI

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA SAHİPSİZ KÖPEK ALARMI

Atatürk Havalimanı’nda aprona giren sahipsiz bir köpek, havalimanı ekiplerini harekete geçirdi.  Atatürk Havalimanı’nda öğlen saatlerinde aprona sahipsiz bir köpek girdi. Apronda dolaşan köpeği gören bir pilot ise durumu hemen hava trafik kontrolörlerine bildirdi. Kule görevlileri ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) hayvanlarla mücadele timi ile iletişime geçerek ekipleri köpeğin görüldüğü yere yönlendirdi.

Olayla ilgili diyaloglar ise telsiz konuşmalarına yansıdı. Köpeği gören pilot “Efendim köpek pist başlangıcından güneye gitti” diyerek hava trafik kontrolörlerini uyarıyor. Kule görevlileri ise “Son gördüğünüz noktayı tekrar eder misisiniz lütfen” diyerek pilottan köpeği gördüğü yere ilişkin teyit istiyor.  Pilot, “Şuan aracın durduğu noktada pozisyona göre sağında ondan sonra otların arasında kayboldu”, kule ise “Anlaşıldı” şeklinde cevap veriyor.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler sahipsiz köpeği bulmak için çalışma başlattı. Hayvanlarla mücadele timinin tüm aramalarına rağmen köpek bulunamadı. Sahipsiz köpeğin havalimanını çevreleyen tellerden kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments