Atatürk Havalimanı’nda Bakım ve Onarım Çalışması Başlatıldı!

Atatürk Havalimanı’nda Bakım ve Onarım Çalışması Başlatıldı!

DHMİ’ye Devredilen Atatürk Havalimanı’nda Bakım ve Onarım Çalışması Başlatıldı! Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, yeni havalimanın açılması ile ticari uçuşlara kapanmıştı. İki gün önce ise TAV şirketi Atatürk Havalimanı üzerindeki tüm haklarını DHMİ’ye devretti.

İstanbul Yeni Havalimanı’nın işletmeye alınması ile birlikte 2000 yılından bu yana İstanbul Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV grubu, havalimanının ticari uçuşlara kapanması nedeniyle Atatürk Havalimanı üzerindeki bütün haklarını DHMİ’ye (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) devretti. İstanbul’un artan yolcu sayısına bağlı olarak artan uçuş trafiğini sorunsuz bir şekilde halledebilmek amacıyla açılan dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nın 6 Nisan 2019 tarihinde sivil uçuşlara açılması ile birlikte, İstanbul Atatürk Havalimanı sivil/ticari uçuşlara kapanmıştı. İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan havalimanı ilk olarak Şubat 1933 tarihinde gerçekleştirilen Ankara uçuşu ile sivil uçuşlara açılmıştı. Yeni havalimanının hizmete alınması ile birlikte uçuşlara kapatılmış olup, 31 Mayıs 2019 tarihi itibari ile de TAV şirketi ile DHMİ arasında devir teslim işlemleri sona erdi. Atatürk Havalimanı’nda bakım onarım çalışmaları ise gün itibariyle başladı.

(Haberport)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Serdar

Gece gündüz heryerin ışıkları dahi yanıyor yazık israfa.

Air35

İnşallah tadilat işlemleri bitikten sonra tekrar hizmet vermesi için açılır,Yeni havalimanın sıkıntılı olmasından dolayı Atatürk havalimanı kapatılmamalı,Uçakların Çorlu’ya inmeside nedensek,Atatürk havalimanın her yere ulaşım açısından yakınlığı daha cazip.Birilerinin şahsi iniş kalkış alanına döndürüldü.