Atatürk Havalimanı saldırı sonrası normal yaşamına dönmeye başladı.

Atatürk Havalimanı saldırı sonrası normal yaşamına dönmeye başladı.

Atatürk Havalimanı, terör saldırısının ardından normal yaşamına dönmeye başladı.

Havalimanında patlamanın ardından olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması dün Sabah saatlerinde tamamlandı. Ekipler, saldırının gerçekleştirildiği alanları inceledi, delil sayılabilecek unsurları topladı. Saldırının meydana geldiği terminalin bir bölümü paravanla kapatıldı. Park halindeki şüpheli bazı araçlar çekiciyle havalimanından götürüldü. Havalimanına gelen araçlar da kontrol edilerek içeri alınırken, aramalara polis köpekleri de katıldı.

Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısının ardından bugün yoğunluk artmaya başladı. Atatürk Havalimanı’nda giriş kapıları check-in adaları ve pasaport kontrollerinde sıralar oluştu. Patlamanın ardından iptal edilen seferler nedeniyle ülkelerine gidemeyen yolcuların da havalimanına gelmesi yoğunluğu artırdı.

ÖNLEMLER ARTIRILDI

Terör saldırısının ardından Atatürk Havalimanı’nda hayat normale dönerken,emniyet yetkilileri de önlemlerini artırdı. Atatürk Havalimanı giriş noktalarıyla terminal içinde sivil ve resmi polisler şüpheli gördükleri yolcuların kimliklerini kontrol ediyor. Bu arada x-ray kontrollerinde ise yolcuların bagajları açtırılarak kontrol ediliyor. Saldırının yapıldığı günden beri Türk Hava Yolları 400 civarında seferini karşılıklı olarak iptal etmişti.

VALİZLER TESLİM EDİLDİ
Aynı zamanda  canlı bomba saldırısından sonra yolculara ait ortada kalan valizler de, sahiplerine teslim edilmeye başlandı. İki salonda toplanan valizler, görevliler tarafından sahiplerine teslim edildi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.