Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin ilk etabı açılıyor

Bakan Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin ilk etabını 8 Mayıs itibarıyla açacaklarını ve etap etap gençlere armağan edeceklerini belirterek, “İstanbul’un Central Park’ı olacak.” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube’da canlı yayınladığı programda, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Deprem bölgesindeki evlerin yapımının 1 yılda tamamlanacağını ifade eden Kurum, daha önce çeşitli afetlerin yaşandığı Elazığ, Malatya, İzmir, Antalya ve Muğla’da bunu yaptıklarını, deprem bölgesindeki 11 ili de ayağa kaldırmak için aynı motivasyonla çalıştıklarını anlattı.

Bakan Kurum, “İstanbul’da ne vadediyorsunuz?” sorusu üzerine, İstanbul’un dönüşümü adına “yüzyılın dönüşüm projesi” diyebilecekleri tarihin en önemli şehircilik adımını attıklarını, 300 bin konutu kapsayan Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası’nı başlattıklarını kaydetti.

“Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni ne zaman açıyorsunuz?” sorusu üzerine Kurum, “İlk etabını 8 Mayıs itibarıyla açıyoruz ve etap etap da Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ni gençlerimize, İstanbul gençliğine armağan edeceğiz. İçinde kütüphaneleriyle kıraathaneleriyle yürüyüş yollarıyla çok kıymetli. Hani yurt dışına gidersiniz ‘Ya şu bizim ülkemizde de olsaydı’ dediğimiz, şehrin içindeki şehir parkları var ya emin olun hepsinden daha güzel olacak. İstanbul’un Central Park’ı olacak.” diye konuştu.

Millet bahçesini 15-20 yıllık ağaçlarla donattıklarını, açıldığı gün itibarıyla vatandaşların ağaçların gölgesi altında oturabileceğini dile getiren Kurum, “İstanbul’a bir değer katacak. İstanbul’a böyle bir projeyi armağan etmek de bizim için bir mutluluk vesilesi.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, “İstanbul mitingi, Atatürk Havalimanı’nda mı olacak?” sorusu üzerine, mitingin daha önce millet bahçesiyle ilgili tören yapılan alanda düzenleneceğini, 7 Mayıs’ta İstanbul tarihinin en büyük, en coşkulu, en kalabalık mitingi olacağını, milyonların orada bulunacağını kaydetti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 ay önce

  Kapatma zihniyeti diyor SAW havalimanina Ne gerek var diyen zihniyet şimdi yetmiyor. Sizi gidi dar kafalı ileri görüşsüz zihniyet sizi

 2. 5 ay önce

  Orası havalimanı haline tekrar gelecek. Havalimanı kapatma zihniyeti gidecek!

4 Yorum

 1. 5 ay önce

  Orası havalimanı haline tekrar gelecek. Havalimanı kapatma zihniyeti gidecek!

  • 5 ay önce

   Niye havalanı yokmu insanlar yesillikte oturmaları zorunami gidiyor alginiz batsın çok özgürsünüz cok

   Cevapla
  • 5 ay önce

   Senin gibi zihniyetler yüzünden bu ülke yıllarca bı arpa boyu ilerlemedi.

   Cevapla
  • 5 ay önce

   Kapatma zihniyeti diyor SAW havalimanina Ne gerek var diyen zihniyet şimdi yetmiyor. Sizi gidi dar kafalı ileri görüşsüz zihniyet sizi