Atatürk Havalimanı Fena Karışmış

Atatürk Havalimanı Fena Karışmış

Bu sabah saat 09.00’da İstanbul-Antalya seferini yapacak özel bir şirkete ait yolcu uçağında sıradışı bir olay yaşandı. Bütün yolcuları uçağa alındıktan sonra, uçakta rutin yolcu sayımı gerçekleştirildi. Ancak sayımda bir yolcu fazla olduğu anlaşıldı. Kısa süre sonra o kişinin, bileti olmaksızın uçağa binen bir şahıs olduğu tespit edildi.

Onur Air’in Atatürk Havalimanı’ndan Antalya gidecek tarifeli uçağına biletsiz bindiği tespit edilen bir yolcu, Atatürk Havalimanı’nda  gözaltına alındı. Yolcunun biletsiz olarak uçağa kadar nasıl ulaştığı anlaşılamazken, olaydan 2 saat önce THY uçağına binmeyi denediği, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı iddia edildi.

Polis eşliğinde İç Hatlar Terminali’nden  Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne götürülen R.K yüzünü kapatırken basın mensuplarının ” Uçağa nasıl bindin ? ‘ sorusuna ‘ Yanlış oldu. Yanlış. ” diye cevap verdi.

Gözaltına alınan R.K, Atatürk Havalimanı İç Hatlar Büro Amirliği’ne  götürüldü. Biletsiz yolcunun burada ifadesi alınarak, işlem yapıldığı öğrenildi.

Yolcunun İç Hatlar Terminali’nden geçerek, uçağa nasıl bindiği anlaşılmazken, Atatürk Havalimanı yetkilileri, olayla ilgili soruşturma başlattıldığını kaydetti.

 

İkinci deneme iddiası

Onur Havayolları’nın İstanbul-Antalya seferini yapacak uçağına kaçak yollardan binen şahısla ilgili ilginç iddia daha ortaya atıldı.

Milliyet’in haberine taşıdığı iddiaya göre, aynı yolcu Türk Hava Yolları uçağına binmeye çalıştığı ve biniş işlemleri sırasında farkedildi. Ancak THY yetkililerinin haber verdiği polis, kaçak yollarla havalimanına giren ve THY uçağına binmeye çalışan R.K’yı gözaltına aldıktan kısa süre sonra serbest bıraktı. R.K’nın serbest kaldıktan yaklaşık iki saat sonra yine güvenliği atlarak son kontrol noktasına geldiği ve bu kez Onur Havayolları uçağın binmeyi başardığı iddia ediliyor.

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör