ATAK 2 Taarruz Helikopteri’nden ilk görüntü

ATAK 2 Taarruz Helikopteri’nden ilk görüntü

ATAK 2 Taarruz  Helikopteri, T129 ATAK Helikopteri’nde kazanılan teknolojik bilgi birikimi ve  operasyonel tecrübeyle tamamen milli olarak, yerli imkan ve kabiliyetlerle  tasarlanacak. 10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri, 20’nin üzerinde personel  kapasitesine, 170 knot azami hıza ve bin kilometre menzile sahip olacak.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından  başlatılan ATAK 2 Taarruz Helikopteri ve 10 Ton Sınıfı Genel Maksat  Helikopteri projelerine ilişkin ilk görüntüler ortaya çıktı.

TUSAŞ tarafından paylaşılan konsept tasarımlarda projelere ilişkin  bazı bilgilere yer verildi.

Buna göre, ATAK 2 Taarruz Helikopteri, T129 ATAK Helikopteri’nde  kazanılan teknolojik bilgi birikimi ve operasyonel tecrübeyle tamamen milli  olarak, yerli imkan ve kabiliyetlerle tasarlanacak.

T625 Genel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında geliştirilen alt  sistemlerin de kullanılacağı ATAK 2, artırılacak faydalı yük, modern aviyonik  sistemler ve düşürülmüş lojistik maliyetiyle yüksek performansa sahip olacak.

10 Ton Sınıfı Genel Maksat Heli?kopteri? Projesi ile arama-kurtarma ve  deniz üstü operasyonlara uygun, askeri konfigürasyona sahip 10 ton sınıfında bir  genel maksat helikopterinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Helikopter, ayakta durmaya elverişli geniş kabinli, arkadan rampa  kapağı olan ve katlanabilir iniş takımları bulunacak şekilde operasyonel  gereksinimler göz önünde bulundurularak tasarlanacak.

10 Ton Sınıfı Genel Maksat Helikopteri, 20’den fazla personel  kapasitesine, 170 knot azami hıza ve bin kilometre menzile sahip olacak şekilde  donatılacak.

Helikopter, gelişmiş teknolojik görev ve uçuş sistemlerini  barındıracak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.