Astronot maaşı dudak uçuklattı

Astronot maaşı dudak uçuklattı

Hem milyonlarca kişinin hayalini yaşamayı sağlıyor hem de dolgun bir maaşla rüya gibi bir gelecek vaad ediyor. Böyle bir mesleği kim istemez ki!

Herkesin hayallerini süsleyen imkanlarıyla dikkat çeken astronotluk tüm zorluklarına rağmen sağladığı kazançla 7’den 70’e herkesin aklını çelmeyi başarıyor. Peki bu mesleği yapabilmek için hangi kriterlere uygun olmak gerekiyor? İsteyen her kişinin astronot olması mümkün mü? Astronot olan kişiler ne kadar kazanıyor? İşte gelecekte çok daha fazla kişinin yapmasının hedeflendiği astronotlukla ilgili merak edilenler…

Astronot olmak için gerekli kriterlere sahipseniz şansınız var. Çünkü NASA, geçmişte bir veterinerden bile usta bir astronot yetiştirmişti.

Astronotluk için adaylar en kısa 160 cm olmak zorunda. Ayrıca astronotların oturur pozisyonda kan basıncının 140/90’ı geçmemesi de aranan şartlar arasında.

Adaylar astronot olabilmek için çok zorlu bir testlerden geçiyorlar ve NASA yetkilileri ile yaptıkları görüşme sırasında da kişileri etkilemek zorundalar.

Bu eğitimlerde bir uçuş elbisesi ve tenis ayakkabıları giyerek 25 metrelik bir havuzda 10 dakika boyunca yüzmeniz istenebiliyor ya da yer çekimsiz ortam testleri yapmak için bir jet uçağı ile yukarı-aşağı şekilde sürat yapmanız.

(MYNET)
Geri
Etiketler:

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bombacı Mülayim

1.Gelişmiş ülkelerde insanlar, seçkin meslek mensuplarının yaptıkları işler ile ilgilenirken, bizim gibi 3.dünya ülkelerinde, aldıkları maaşları ile ilgilenirler.
2. Bizim ülkede her havacılık olayından sonra bir sürü astronot çıkıyor piyasaya, o maaş onların da hakkı değil mi?

Kayıkçının Küreği

Astronot olma isteği ardında maaş yatan biri varsa diyecek sözüm yok.

Ahmet

Beni de uzaya göndersinler, maaş almam, gerekirse üstüne kredi çeker onlara da öderim!