Asiana Airlines

Asiana Airlines A321 uçağında korku dolu anlar! Yolcu acil çıkış kapısını açtı

Asian Airlines’a ait A321 acil çıkış kapısının havada açılmasının ardından başarılı bir iniş gerçekleştirdi. Bu korkunç olay kameralara yakalanıp Twitter’da paylaşılmış olsa da, havayolu şirketi henüz raporla ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Kaynaklara göre, uçak Cuma günü saat 12:45’te Daegu Uluslararası Havalimanı’na inmeye hazırlanırken, Jeju Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan OZ8124 sefer sayılı uçağın kapısı aniden açıldı ve kapı açıkken piste çarptı.

Airbus A321’den çekilen videoda yolcuların saçlarının rüzgâr nedeniyle savrulduğu görülüyor. 194 yolcudan hiçbiri yaralanmadı, ancak birkaçı nefes alma sorunları yaşadı ve inişten sonra hastaneye kaldırıldı.

Bir yolcunun yaklaşma sırasında acil çıkış kapısını açmasının ardından Asiana Havayolları’na ait A321 Güney Kore’deki Daegu Havalimanı’na olaysız bir şekilde indi. Dokuz kişi nefes darlığı problemleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Asiana Havayollarının bir temsilcisine göre, yetkililer uçağın acil çıkışına yakın oturan ve tahliye koluna dokunduğunu itiraf eden bir yolcuyla görüşüyor.

©AirlineHaber.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir