Arslan: “Şirketlerin kapanması sektörde küçülme anlamına gelmez”

Arslan: “Şirketlerin kapanması sektörde küçülme anlamına gelmez”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 yılı hedeflerine ilişkin düzenlediği basın toplantısının ardından soruları yanıtladı.

Havacılık sektörüne ilişkin eleştirilerin anımsatılması üzerine Arslan, söz konusu eleştirilerin zaman zaman yapıldığını söyledi. Birçok havayolu şirketinin kurulduğunu ancak bunlardan bazılarının kağıt üzerinde kaldığını belirten Arslan, kağıt üzerindeki şirketlerin kapanmasının sektörün küçülmesi şeklinde değerlendirilerek eleştiri yapılmasının doğru olmadığını bildirdi.

Türkiye’de uçuş için izin alan firmalardan bazılarının büyüdüğünü, bazılarının ise filosunu büyütememesi, başka pazarların cazip gelmesi veya Türkiye’deki firmalarla rekabet edememesi nedeniyle piyasadan çekildiklerini anlatan Arslan, bu durumun Türk havacılığının küçüldüğü, birilerinin Türkiye’yi terk ettiği anlamına gelmediğini vurguladı.

Arslan, Türkiye’nin havacılık sektörünün dünya çapında büyüdüğünü belirterek, 119 ülkede 296 noktaya uçuş gerçekleşmesinin, havacılık sektörünün büyüdüğünün ve güçlendiğinin göstergesi olduğunu kaydetti. (Haberler)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
DOĞRUDUR.

KAPANAN ŞİRKETLERİN YOLCULARI DİĞERLERİ İLE UÇUNCA ONLARIN DOLULUK ORANI ARTAR. VE DE BU DURUMDA KÜÇÜLMEDEN BAHSEDİLMESİ DOĞRU OLMAZ. ( ? )