Arslan: Havalimanı’na Kesinlikle AVM Konut Yok

Arslan: Havalimanı’na Kesinlikle AVM Konut Yok

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, yüzde 73’ü tamamlanan 3. havalimanı bittiğinde Atatürk Havalimanı’nın İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenleneceğini belirterek “Herhangi bir şekilde imara açılıp AVM ve konut yapılması söz konusu değil” dedi.

Gazete Habertürk’ten Esra Nehir’in sorularını yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-devlet kullanıcı sayısını 2018’de 40 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Arslan, “Elektronik olarak verilen hizmetlerin tamamını e-devlet üzerinden verilir hale getireceğiz” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, genişbant internet erişimine ilişkin olarak, “Bin 799 yerleşim yerine 4.5G genişbant internet kurulumlarına başladık ve 2018 yılı içerisinde tamamlayacağız. Bin 472 yeni yerleşim yerini de mobil kapsamına almak ve buralarda yaşayan yaklaşık 240 bin vatandaşımıza 4.5G genişbant internet hizmeti sunmak için kurulumlara devam edeceğiz” dedi. Arslan, 3’üncü havalimanı inşaatında yüzde 73 seviyesinin aşıldığını belirterek, “Havalimanının 90 milyon yolcuya hizmet verecek ilk etabını 29 Ekim 2018 tarihinde açacağız. Atatürk ve İstanbul yeni havalimanını aynı anda kullanma imkânı yok. İkisi de aynı hava koridorunu kullanıyor çünkü. Ancak şunu da belirtelim Atatürk Havalimanı yapılaşmaya açılmayacak. İstanbul’a nefes aldıracak bir alan olarak düzenlenecek. Ayrıca küçük uçakların iniş yapabileceği bir alan olarak da kullanılmasını planlıyoruz. Çok sayıda terminal var burada, bunların da fuar alanı olarak hizmet etmesini istiyoruz. Herhangi bir şekilde imara açılıp AVM ve konut yapılması söz konusu değil.” (HT)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ümit Çendek

Sayın Bakanım, ATATÜRK HAVA ALANINI KAPATMASANIZ DİYORUM. ÇÜNKÜ İLERİDE ÇOK PİŞMAN OLACAKSINIZ! Hemen hemen NEW YORK ile aynı nüfusa sahip İstanbul’da, ATATÜRK HAVA ALANI’nı kapatırsanız, topu topu 2 tane uluslararası hava alanı kalacaktır. 1 ISTANBUL NEW AIRPORT (3. havaalanı) 2 SABİHA GÖKÇE INTERNATIONAL AIRPORT Bunun dışında ise koskoca İstanbul’da 2 tane daha vardır. 1 Istanbul Hezarfen Airfield. (genel havacılık) 2 Tekirdağ Çorlu Airport. (sivil ve askeri) NEW YORK’DA BULUNAN HAVA ALANLARI : 1 Newark Liberty International Airport 2 John F. Kennedy International Airport 3 New York LaGuardia Airport 4 Stewart International Airport NEW YORK ÇEVRESİNDE BULUNAN HAVA ALANLARI : 1… Devamını oku »