ANTALYA’DA ZORBALIK İDDİASI

ANTALYA’DA ZORBALIK İDDİASI

İzmir Şube Genel Kurulunu yapamayan Hava iş Yönetimi, Antalya’da tüzük gereği sağlanması gereken 121 üyeyi zor topladı.Büyük Çoğunluğu THY dışından getirilen üyeler ile toplanan genel kurul bu saat itibarı ile çalışmalarına yeni başlayabildi.

Bu arada Zeytin Dalı Hareketi lideri İskender Çarkçı ve Arkadaşları Hava iş yönetimi tarafından Genel Kurulu sokulmadığı iddia edildi İskender Çarkçı ve Arkadaşları Genel Kurul salonunun dışında bekliyorlarmış.

Sabah saatlerinde Genel kurula girmek için Antalya Rixos oteldeki toplantı salonuna giden İskender Çarkcı ve avukatı Hava iş Genel başkanı Ali Kemal Tatlıbal’dan aldıkları talimatla Bodyguard’lar tarafından sözlü ve fiziki tacize uğratılarak salona alınmadıkları tarafımıza gelen bilgiler içerisinde.

Genel Başkan Yardımcısı Murat Kallenci ve Mali Sekreter Celalettin Meriçli’ninde aralarında bulunduğu Bodyguard gurubu İskender Çarkçı ve arkadaşlarını salonun dışında beklemeleri konusunda uyardıkları ve yine Bodyguard aracılığı ile İskender Çarkcı  kaptan ve avukatının fiziki engellemeye maruz bırakıldıkları, Mali sekreter Celalettin Meriçli’nin İskender ÇARKÇI kaptana, “Orada burada şirket arkamda diyormuşsun. Seni THY YÖN KURULU BAŞKANI İlker AYCI’YA şikayet edeceğim ve gerekirse işten attırırım diye tehditler savurduğu iddia ediliyor.

Konu ile ilgili görüş bildiren hukukçular, toplantının Antalya Şube genel kurulu olduğunu,bu nedenle yetkinin şube yönetiminde bulunduğunu,delege sıfatı ile orada bulunan İskender Çarkcı’nın salona girmesinin son derece doğal olacağını ve sadece şube üyeleri ile yapılan bir toplantı olduğu iddia ediliyorsa,o zamanda sendika genel merkez yöneticileri ve çalışanlarında dışarı çıkartılması gerektiğini ifade ettiler.

 

 

Geri

23
Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cello~ 1 year ago

Biz de seni yolsuzluk iddiaları ile ilgili şikayet edeceğiz Genel Mali Sekreter !

İşçi~ 1 year ago

Bunun bedelini ödeyecekler

Anonymous~ 1 year ago

ACOOOOK ACI KIMSENIN GOZU DOYMUYOR ALLAH HAYIR GETIRSIN.

Pilot~ 1 year ago

İskender kaptanı attırırsan geride 3500 pilot var onları ne yapacaksın Tatlı…

Çava reş~ 1 year ago

Canım paranın esirlerisiniz laf kalabalığı yapma boşa

Tarafsız~ 1 year ago

Bu söz kavgada bile söylenmez. Ne demekmiş seni Aycı’ya şikayet ederim. Burada açık açık arkamızda İlker Aycı var diyorsunuz. İskender Beyin bu tür bir söylemini hiç bir yerde duymadık. Varmış gibi söylerken aslında kendilerinin İlker Aycı ile olan birlikteliğine vurgu yapılmış oluyor. Sendika yönetimi ve Celattin İlker Aycı ile senin ne işin olabilir.

Anonymous~ 1 year ago

Yattığın yerden haber yapma sefa bey!

Sözcü Airnews~ 1 year ago

Havacılık sektörünün sözcü gazetesi gibisiniz.

İşçi~ 1 year ago

Celalettin alıştırmı kambazcılıga

Sefa Bey~ 1 year ago

sendika size bildiri yollamıyor mu? Yolluyorlar sa bildirileri neden yayınlamıyorsunuz? Tarafsızlık bu mu yani

AIRPIRT HABER~ 1 year ago

Malum havacılık sitesi zaten olan olmayan ne varsa sendika ağzından yayınlayıp yeteri kadar çalışanların canını sıkıyor ve tepki çekiyor. Bari düzgün haber yapan bir burası temiz kalsın.

JASON STATHAM~ 1 year ago

Basaramayacaksin çarkçı fitne ve fesatlik la bir yere varamayacaksn

s.ö.z.~ 1 year ago

AFEDERSİNİZ AMA FİTNELİK BUNUN NERESİNDE? ADAM ÇIKMIŞ”BEN VE ZEYTİN DALI GRUBU, HAVA-İŞ SENDİKASININ GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE ADAYIZ”DİYOR.BU SENDİKANIN AİDAT ÖDEYEN BİR ÜYESİ OLARAK BUNA HAKKI YOK MU DİYORSUNUZ SİZ. ? HURDASI NEREDE ? BENCE TATLIBAL İLE KARIŞTIRIYORSUN. ZATEN 29 MAYIS 2012’deki DİRENİŞ SIRASINDA İŞVERENİN GÖZLEMCİSİ OLARAK GÖREV ALMIŞ VE SONRASINDA AÇILAN” İŞE İADE” DAVALARINDA İŞÇİ ALEYHİNE TANIKLIK ETMİŞ OLAN ALİ KEMAL TATLIBAL’IN HAVA-İŞ GENEL BAŞKANLIĞINA SEÇİLMİŞ DEĞİL ATANMIŞ OLMASI GEREKİR VE BU ATANMIŞLIĞIN GEREĞİNİ İŞÇİNİN ÖNÜNE “YA İŞİNİZ YA ZAMMINIZ”ANKETİNİ KOYARAK T.İ.S.DE KAZANILMIŞ ZAMMLARI İŞVERENE İADE EDEREK YERİNE GETİRMİŞTİR.AÇIK VE NET.DAHASI DA NAKLİYAT FİRMASI KURDURUP SENDİKAYA ÜYE YAPTIĞI HER “KAMYONCU”YU… Read more »

Anonymous~ 1 year ago

iscinin hakkini yiyensin , alin terini hicr sayansin, yalandan yanlisdan zorbaliktan tarafsin

ZORBA~ 1 year ago

ÇARKCI kaptandan korkan tatlıbal zorbalığını yapmış…

Anonymous~ 1 year ago

Mali sekreter ”işi öğrenmişsin” mide bulandırıyorsunuz.Sarıdan da ötesi bir durum!

Her devrin adamı~ 1 year ago

Engin, devrinin kapanışını bu gece kutlarız umarım.
(Pırthabere de yazdım bu yorumu)

Ah AYT~ 1 year ago

Vah AYT!

Ah AYT~ 1 year ago

Sonucu da yaz Airline

Ah AYT~ 1 year ago

Üst kurul delegelerinin isimlerini ver AirlineHaber

cevap verin~ 1 year ago

Madem herşeyiniz yasalara uygun niçin İskender kpt’ı salon almadınız? Yoksa delege olmayanlara yoklamada el kaldırtarak çogunluğu mu sağladınız. Yoksa içeride insanlara açık oy mu kullandırdınız?

K/A~ 1 year ago

Kavga ne büyük bir kavgaymış. İşçinin hakkını savunmaya ne kadar meraklılar. Yalanlar Tehditler Entrikalar. Ölüm var unutmayın. Adalet vicdan insanın içinde ki bir duygu ama bunu kişilere birakilamaz. Bunun için hukuk var hukuk yolları var. Diyecek birşey yok.

Kokocu yardımcı.~ 1 year ago

Hile ve hurda ile çürük raporu alıp askere gitmeyen Kallenci’ye bak erkek olmuş. Ne yapsa normaldir kafası güzeldir yine müptezelin.