Annesinin Türkçe bilmediği için havalimanında mağdur edildiğini iddia etmişti: Hakkında soruşturma başlatıldı

Annesinin Türkçe bilmediği için havalimanında mağdur edildiğini iddia etmişti: Hakkında soruşturma başlatıldı

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Havalimanı’nda Türkçe bilmeyen bir annenin mağdur edildiği iddiasını sosyal medyada paylaşan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Sosyal medyada paylaşılan videoda, 80 yaşındaki annenin Van’dan İstanbul’a geldiği ancak Türkçe bilmediği için havalimanından çıkamadığı ve 2.5 saat boyunca mağdur edildiği öne sürülmüştü. Videonun paylaşıldığı kişi, olayı Türkiye’nin ayıbı olarak nitelendirerek yetkililerin annesiyle ilgilenmediğini iddia etmişti.

Ancak İstanbul Valiliği, yaşananları dakika dakika açıklayarak iddiaları yalanladı. Valiliğin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, olayın aslında çok farklı olduğu belirtildi. Videoda adı geçen yaşlı kadının iniş sürecinin detayları paylaşılarak, uçaktan inmesinden bagajını alıp havalimanından çıkmasına kadar geçen süre anlatıldı. Açıklamada, yaşlı kadının talep etmesi durumunda uçak ekibinin tekerlekli sandalye hizmeti sunduğu ve bu hizmetin sağlandığı ifade edildi.

İstanbul Valiliği açıklamasında, videonun art niyetli olduğu ve devlet aleyhinde propaganda amaçladığı vurgulandı. Bu nedenle söz konusu kişi hakkında ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’ suçundan soruşturma başlatıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Bindirin otobüse 20 saat lik yolu çeksin.
    Uçaktan inip havalimanından çıkışı 1 saat sürdüğü için provokasyon yapıyor. Yahu hepimiz bir saat kadar zaman geçiriyoruz.