Anne ve kızı havacılıkta kadın öncüleri oldu - Airline Haber

Anne ve kızı havacılıkta kadın öncüleri oldu

Kaptan Suzy Garrett ve kızı Donna, geleneksel olarak erkeklerin hakim olduğu bir endüstri olan havacılıkta kadın öncüleri oldular.

Sizi Kaptan Suzy Garrett ve yardımcı pilotu (First Officier) kızı Donna Garrett ile tanıştıralım. Evet, onlar anne ve kızı. Onlar, geçenlerde bir SkyWest Airlines uçuşuna birlikte pilotluk yapan ilk anne-kız çifti olarak tarihe geçti. Aslında, Garrett ailesinin tamamı pilotlar ailesi; Hem ebeveynler hem de iki çocukları eğitimli pilotlardır. Ancak bu, Kaptan Garrett’ın ikinci kez tarih yazmasıdır. SkyWest Havayolları’nda işe alınan ilk kadın pilottan biriydi ve 30 yılı aşkın süredir bu havayolunda uçuyor. Anne ve kızın hikayesi, çeşitli sosyal medya platformlarında çevrimiçi olarak yayınlandı ve o zamandan beri viral oldu.

Kızını FO olarak yetiştirmenin yanı sıra, Kaptan Garrett’ın kocası Doug, American Airlines’ta pilottur, oğlu Mark ise şu anda uçuş saatlerini doldurmaya devam etmektedir. Kaptan, SkyWest Airlines’ın resmi blogu ile yaptığı röportajda, ailesinin uçuş maceraları hakkında detayları paylaştı. Havayolundaki işi hakkında “İşimizi kesinlikle seviyoruz” dedi. “Diğer mesleklerde bunu çok fazla görmüyorsunuz. Çocuklarımızın hiçbiri pilot olmayı düşünmüyordu, ancak başka mesleklere bakmaya başladığınızda, bir ofiste oturup sonra ne kadar mutlu olduğumuzu gördük ve bu onların gözlerini açtı”

Ek olarak, Donna pilot bir evde yetiştirilme hikayesini paylaştı. Küçük bir çocukken gerçekten başka bir yaşam tarzı bilmiyorduk. “Hayatım boyunca havacılık dinledim. Ailemin uçmaya olan tutkusu ve sevgisi yüzünden uçmaya karar verdim. Büyürken çok seyahat ettim. Annemin ve babamın yaşam tarzını deneyimlemek harikaydı. Sektörün sunduğu olasılıkları bana gösterdi”

Kaptan, “O zamanlar, Havaalanında dikkatleri kendime çekmezdim. İklim değişti, yolcuların tepkisi değişti. Uçağa gelen ve onlara neyin mümkün olduğunu gösteren genç kızlar için bir rol model olun. Kapılar açık : Her şey olabilirsiniz, kızım Donna kabul etti. Annemin ticari bir pilot olması benim için normaldi dedi. Dünyanın değiştiğini görmek harika. Giderek daha fazla kadının sektöre girmesini görmek harika” dedi.

Şimdi, FO Donna’nın havacılığa katılmak isteyen kadınlara bazı tavsiyeleri var: “Sırf kadın olduğun için asla kendini diskalifiye etme veya seni sınırlandıran bir şey olduğunu düşünme. Başarılı olmak için çok fazla fırsat var. Sektörden Mentorlar bulun: Yaptığınız şeyi yapan ve hedeflediğiniz şeyi yapan diğer insanlar. Aynı şeyi yapan diğer insanlarla tanışın. Sizinle aynı şeyi yaşayan arkadaşlar ve akranlar bulmak, son derece yardımcı oluyor. Annem gibi bir kaynağa olarak sahip olduğum için çok minnettarım”

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Polis helikopterine lazer tutan 3 kişi gözaltına alındı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.