American Airlines Rezervasyon Sistemi Noel Babacılık oynadı!

American Airlines Rezervasyon Sistemi Noel Babacılık oynadı!

Dünyanın en büyük havayolu şirketi, pilotlarının çoğunu izne ayırdıktan sonra, bayram boyunca onları binlerce uçuş yapmaya zorlayabilir.

American Airlines tarafından kullanılan çevrimiçi tatil rezervasyon sistemindeki bir aksaklık, havayolu şirketini yılın en yoğun dönemlerinden birinde 15.000 sefer uçuş ekibi bulmaya zorluyor. 17-31 Aralık saatlerinde tatil yapmış olan pilotlara şimdi tatil planlarını iptal etmek ve işlerine geri dönmek için daha fazla para teklif ediliyor.

10.000’den fazla American Airlines pilotunu temsil eden Müttefik Pilotlar Birliği (APA), operatörün bir “kriz” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
Sendika sözcüsü Dennis Tajer, “Tatil rezervasyon sistemi uçuş programını sorumlu bir şekilde düzenlemek yerine Noel Babacılık oynadı” dedi. “Bilgisayar,” Hey sen! İzin ister misin? Al öyleyse, izin senin!” Noel’i  çalan bir Grinch’le karşıkarşıyayız ve bunun yolcularımızın başına da gelmesini istemiyoruz. ”

Pilotlar, bu hatadan Cuma günü haberdar oldu ve birçoğuna Noel dönemi boyunca bir buçuk saat fazla mesai yapmaları teklif edildi.
American Airlines sözcüsü, “Konuyu ele almak için gayretle çalışıyoruz ve bu tatil sezonunda iptallerden kaçınmayı bekliyoruz” dedi. “Aralık ayında uçmayı önlemek için yedek pilotlarımız var ve sözleşmeye göre onlara ödeme yapmamıza izin verilen kadar, açık gezileri karşılayan pilotlara saatlik ücretin yüzde yüzü olan bedeli ödüyoruz. Pilotlarımızla ilgilenmek için APA ile birlikte çalışacağız ve müşterilerimizi tatil günlerinde nereye gitmeleri gerektiği konusunda bilgilendireceğiz “dedi.

Kriz, Ryanair’in, rolü oynayan bir sorunun havayolu şirketini onbinlerce uçuş iptal etmesini zorunlu kılacağı bu yılın başında yaptığı konuşmayı hatırlatıyor. 700.000’den fazla yolcu, fiyaskoyla etkilenerek, İrlandalı taşıyıcıyı milyonlarca dolara mal etti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments