Almanya’nın ardından o karar İngiltere’den de geldi!

Almanya’nın ardından o karar İngiltere’den de geldi!

Almanya’nın ardından o karar İngiltere’den de geldi!

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda, 16 Eylül Cuma günü, Türkiye’deki büyükelçiliğin güvenlik gerekçesiyle kapatılacağı belirtildi. Aynı uygulama önceki gün Almanya tarafından da duyurulmuştu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın yabancı ülkelere seyahat konularında uyarılarını yayınladığı sayfasında, Türkiye’deki büyükelçiliğin 16 Eylül Cuma günü güvenlik gerekçesiyle kapalı olacağı duyuruldu.

Büyükelçiliği kapatma kararı alınmasına neden olan konuyla ilgili ise detaylı bilgi verilmiyor.

İngiltere bir süredir vatandaşlarına Türkiye’nin sınır bölgelerinde seyahat etmemeleri ve bazı illere de çok gerekmedikçe gitmemelerini tavsiye ediyor.

Önceki günlerde Almanya’da yayımlanan Bild gazetesi, ‘olası bir saldırı tehdidi nedeniyle’  Türkiye’deki büyükelçilik, konsolosluk ve İstanbul’daki Özel Alman Lisesi’nin geçici olarak kapatıldığını duyurmuştu.

Gazete, Almanya Dışişleri Bakanlığı’na diplomatik misyonlara Kurban Bayramı tatili sırasında saldırı olabileceğine dair “söylentiler” ulaştığını ve temsilcilikler ile okulun “güvenlik nedeniyle” kapatıldığını yazdı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı ise habere yorum yapmadı ancak Türkiye’deki diplomatik temsilcilikler ve okulun bayram tatili boyunca kapalı olduğunu belirtti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.