ALMANYA-İZMİR UÇAĞINDA BİR YOLCUNUN KALBİ DURDU. ÇANAKKALE’YE ACİL İNİŞ YAPILDI

ALMANYA-İZMİR UÇAĞINDA BİR YOLCUNUN KALBİ DURDU. ÇANAKKALE’YE ACİL İNİŞ YAPILDI

SunExpress’in Almanya Düsseldorf- İzmir uçağında fenalaşan bir yolcu için Çanakkale Havalimanı’na acil iniş yapıldı.

Almanya’nın Düsseldorf kentinden 14,45’te kalkan İzmir uçağındaki erkek bir yolcu uçak havadayken fenalaştı. Uçak Çanakkele bölgesinde acil iniş yaparak, Çanakkale Havalimanı’na indi. Kabin ekibinin ardından uçağa gelen Çanakkale 112 ekipleri hastaya müdahale etti. Bu sırada hastanın yakınlarına da haber verildi. Uçak yakın ikmalinin ardından tekrar İzmir’e havalandı.

Uçakta Doktor Var Mı Anonsu

Yolculardan İzmirli İşadamı Engin Şentürk konuyla ilgili şu bilgileri aktardı: “Kalp krizi geçirdiği söylenen yolcu için üç defa ‘uçakta doktor var mı’ anansu yapıldı. Doktorun bulunmaması üzerine önce kabin ekibi, daha sonra ise Çanakkale’deki 112 ekibi müdahele etti. Kabin ekibi çok soğukkanlı ve profesyonel davrandılar. Umarım yolcumuzun sağlık durumu iyidir’ dedi. Çanakkale Havalimanı ve SunExpress’in yetkilileri de olayı doğrularken, ‘Bir yolcumuzun rahatsızlığı nedeniyle Çanakkale’ye acil iniş yapıldı. Hastamızın sağlığı hakkında şu an net bir bilgimiz yok’ denildi.

Uçakta Kalbi Duran Yolcudan Kötü Haber

İzmir-Almanya seferini yapan uçağın yolcusu 86 yaşındaki Hasan Deveci, havada kabin görevlileri, yerde ise 112 ekipleri müdahale etti. Ambulansta kalp masajı yapılarak Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürülen Deveci, tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.(BSHA)

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.