featured

Almanya 6000 Euro maaşla personel alımı yapacak!

 

Alman Havacılık Endüstrisi Türkiye’den istihdam sağlayacağı açıklamasının ardından “Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, ne zaman ve nasıl yapılacak?”

Temmuz’da başlayacağı duyurulan başvurularla beraber ülkedeki personel eksikliği giderilmiş olacak.

Öte yandan alımlarla ilgili branş dağılımı da merak konusu. Peki, Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, ne zaman ve nasıl yapılacak, maaş ne kadar olacak?

İşte tüm detaylar…

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği tarafından, Federal Çalışma Bakanlığına yasal engelleri kaldırmayı amaçlayan bir teklif verildi. Sunulan teklifte tüm yer hizmetlerinde 2.000 kişilik personel sıkıntısının yaşandığı ve bu kapsamında işçi alımının yapılması talep edildi.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI MAAŞLARI NE KADAR? HAVALİMANI ÇALIŞANLARINA NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Almanya işçi maaşları havalimanında çalışanlar için 6 bin euro olarak belirlendi. Başvuru şartlarının ve maaş detaylarının tamamı, yapılacak resmi açıklamaların ardından haberimizde yer alacak.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımının şartları şöyle: A2 seviyesinde Almanca – konuşma Hava yolu birliği IATA’nın gerekliliklerini karşılayan sertifika Tehlikeli madde eğitimleri Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 9 ay önce

  Bürüt 6000 Euro – Kesintilerden sonra 2000-3000 Euro ‘ya düşüyor.

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  O haaaaa. 6000€. Daha ne. Devenin nalı.

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  Sayın Airline haber yöneticileri, 6000 euro maaş verileceği haberinin orijinal almanca linkini de paylaşır mısınız? Çünkü 6000 euro brüt maaşı kaç yıllık mühendis çalışan almıyor. Lütfen haber yaparken kaynağınız da paylaşın. Umarım yayınlarsiniz.

  Cevapla