featured

Alanya’da uçak krizi devam ediyor

 

Alanya’da yoğun geçen sezon uçak krizini de beraberinde getirdi. Havayolu şirketleri yurtdışı uçuşlarına ağırlık verince yurt içinde seyahat edecek olan vatandaşlar mağdur oldu

RUSYA ve Ukrayna savaşının ardından kaygı ile başlayan turizm sezonu ağustos ayının ikinci yarısında da oldukça hızlı devam ediyor. Özellikle yurtdışı seferlerine ağırlık veren milli havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nda (THY) uçuşlarda yer bulunamaması tepkilere neden oldu. Uçuşlarda yer bulamayan ve zor durumda kalan iş insanları ve vatandaşlar sefer sayısının bir an önce artırılmasını istiyor.

‘THY MİLLİ HAVAYOLUMUZ DEĞİL MİYDİ?’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım gerçekleştiren Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, “Uçuşlar hep dolu. Yurtdışı uçuşlara ağırlık vererek daha çok kazanmak iyi de halkın hava yoluyla seyahat hakkı yok mu? Havayolu halkın yolu, THY milli havayolumuz değil miydi?” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. Döviz girdisi önemli, boş konuşmayın. Thy uluslararası kuruluş .

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Haritada yerini bile zor bulacağınız yerlere boş uçaklar gidiyor ama yurt içinde maalesef uçakların çoğunda yer yok, uçuş programı yaz ve kış olarak revize edilmeli.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Yaw hee hee

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Ne alakası var arkadaşım. Günde 50 tane uçuş var İstanbul’a ne arıyorlar acaba

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Ortalığı kendini havayolu zanneden şirketlere mi biraksin

  Cevapla