featured

AKSİLİKLER SIRALANINCA UÇUŞ ERTELENDİ

ABD Florida’dan Kolombiya Cartagena’ya gidecek Spirit Airlines uçağı, bir dizi aksilik yüzünden, planlanan tarifeden sonraya kaldı.
Yolcular Fort Lauderdale-Hollywood Havalimanı’nda tarifeli sefer için sabah tam vaktinde uçağa alındı. Bu sırada küçük teknik bir sorun yaşandı ve teknisyenler geldi. Bakım görevlileri rutin sorunu düzeltmek için çalışırken, yolcuların kapıda beklemelerine izin verildi.
Tekrar uçağa binerlerken, bir kadının elinde bira kutusu görüldü. Uçağa içki getiremeyeceği, kurallara aykırı olduğu konusunda bilgi verildi. Kadın da bira kutusunu kabin memuruna fırlattı ve kendisini tuvalete kilitledi. Kabin ekibi ve diğer yolcular tuvaletten çıkması için ikna etmeye çalıştıkları halde, içkili kadın çıkmayı reddetti.
Bu arada push back için sadece 10 dakikalık bir süre kalmıştı ve ekibin mesai limiti dolmak üzereydi.
Sonuçta kadın, Şerif’in yetkili memurları gelmeden önce uçaktan ayrıldı ama ekibin de mesaisi doldu. Uçuş ertesi güne kaldı.
Havayolu sözcüsü; bir yolcunun uçuşu olumsuz şekilde etkilediğinden üzüntü duyduklarını ve ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söylemekle yetindi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir