AJet'in 2028 Hedefleri: Uçak Sayısı, Gelir ve Yolcu Artışı. Yurt Dışı Uçuş Ağı Genişliyor: 22 Ülke, 31 Şehir, 137 Frekans

AJet’in 2028 Hedefleri: Uçak Sayısı, Gelir ve Yolcu Artışı. Yurt Dışı Uçuş Ağı Genişliyor: 22 Ülke, 31 Şehir, 137 Frekans

Türk Hava Yolları’nın (THY) yeni markası AJet, Ankara’dan İstanbul’a ilk seferini gerçekleştirdi. 31 Mart’ta başlayacak olan tarifeli seferlerine 104 adetlik uçak filosuyla başlayan AJet, 2028 hedeflerini açıkladı. Şirket, bu yıl 24 milyon yolcu ve 1.8 milyar dolar gelir hedeflerinin yanı sıra, 2028’e kadar uçak sayısını 200’e, gelirini 4.1 milyar dolara ve yolcu sayısını da 43 milyona çıkarmayı planlıyor.

Turizmde Büyük Hedef: 5 Milyon Turist ve 5 Milyar Dolarlık Gelir

Sabiha Gökçen Havalimanı ve Esenboğa Havalimanı’nda konumlanan AJet, Ankara ve çevresinde ulaşılabilir olan 15 şehri kapsayan pazarlama stratejisiyle turizmde büyük hedefler belirledi. Şu anda 750 bin olan turist sayısını 5 milyona, turizm gelirini de 5 milyar dolara çıkarmayı amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda Ankara, Kapadokya, Konya, Kayseri gibi şehirlerin turizm potansiyellerini öne çıkarmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile işbirliği yapacak.

Yurt Dışı Uçuşlarda Geniş Ağ: 22 Ülke, 31 Şehir, 137 Frekans

AJet, Esenboğa Havalimanı’ndan bu yıl itibarıyla 22 ülkeye, 31 şehre ve 137 frekansa uçacak. Avrupa’da Amsterdam, Frankfurt, Paris gibi büyük şehirlerin yanı sıra, Ortadoğu ve Asya’da da ulaşılabilirlik sağlayacak. 2028 hedefleri arasında ise bu ağın daha da genişletilmesi ve 31 ülke, 50 şehir ve 300 frekansa ulaşılması hedefleniyor.

Özel Sağlık Turizmi Paketleri ile Ankara’nın Turizm Potansiyeli Artacak

AJet’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, hedeflere ulaşmak için Ankara’da güçlü bir ekosistem kuracaklarını belirtti. Ankara’nın turizm potansiyelini artırmak için sağlık turizmi odaklı özel paketler sunacaklarını ifade eden Bolat, Ankara’nın sağlık turizmindeki potansiyelini değerlendirmeye odaklanacaklarını vurguladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Karadağ. Podgorica ve tivat ne zaman başlayacak uçuşlar

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Bu sabah geldim sabiha gökçen düzeni çok bozuk çok sıra oluyo yeni aldığınız otomatlar çalışmıyor

  Cevapla
 3. 3 hafta önce

  Umarım İSKOÇYA yada uçarsınız.İyi uçuşlar..

  Cevapla
 4. Ajet basic uçuş ta bagaj haklarım nelerdir bir çanta ve bagaj goturebiliyor muyum

  Cevapla