featured

AIRBUS PARİS AIR SHOW DA 40 MİLYAR DOLARLIK SİPARİŞ ALDI

Airbus, Paris Air Show 2017’de 40 Milyar Dolarlık Yeni Uçak Siparişi Aldı

Ticari uçak pazarının sağlıklı kaldığına dair güçlü kanıtlar sunan Airbus, 2017 Paris Havacılık Fuarı’nda 39.7 milyar dolarlık yeni sipariş aldığını duyurdu.

 Ticari uçak pazarının sağlıklı kaldığına dair güçlü kanıtlar sunan Airbus, 2017 Paris Havacılık Fuarı’nda 39.7 milyar dolarlık yeni sipariş aldığını duyurdu. Airbus, 18.5 milyar dolar değerinde 144 adet net, 21.2 milyar dolar değerinde 182 adet MoU (ön anlaşma) olmak üzere toplamda 326 adet uçak taahhüdü aldı.

Airbus, 6 bin 800’ün üzerinde birikmiş sipariş adedi ile yeni bir endüstri rekoruna imza attı. Firma, 2017 Paris Havacılık Fuarı’nda da 39.7 milyar dolarlık yeni sipariş aldı. A320 uçakları, 14.7 milyar dolar değerinde 132 adet kesin, 19.1 milyar dolar değerinde 174 adet MoU olmak üzere toplamda 33.8 milyar dolar değerinde 306 adet sipariş alarak pazardaki konumunu güçlendirdi. Geniş gövde pazarında Airbus, 3.6 milyar dolar değerinde 12 adet kesin, 2.3 milyar dolar değerinde 8 adet MoU olmak üzere toplamda 5.9 milyar dolar değerinde 20 adet uçak siparişi aldı.

Airbus CEO’su John Leahy, “Bu hafta Paris’te kazandığımız 40 milyar dolar değerinde 326 adet siparişlik ticari başarımız, halihazırda çeşitlenen sipariş birikimimizi 6 bin 800’ün üzerine çıkararak yeni bir endüstri rekoruna imza atmamızı sağladı” dedi.
Airbus, Airspace Cabin markasını tanıttı
Yeni siparişlerin yanı sıra DHL Express, EFW ve ST Aerospace ortaklığında geliştirilen yolcu-kargo dönüşümlü A330-300 uçağından 4 adet daha sipariş verdi. Bu yılki fuarda Airbus, yalnızca sağlam bir satış grafiği göstermekle kalmayıp aynı zamanda ticari ürün portföyünün her iki ucunda sunduğu değeri de arttırdı.
Tek koridorlu uçak segmentinde Airbus, Airspace Cabin markasını tanıttı. Bu kabin tasarımında A320 uçakları kendi sınıfının en büyüğü baş üstü dolaplarına sahip olacak. Airbus A380 uçaklarının yük taşıma aralığını artırmak için tasarlanan geliştirilmiş geniş kanatçıklar, daha fazla kabin kapasitesi ve daha yüksek kalkış ağırlığı yeteneği sayesinde daha yüksek yakıt verimliliği ile geliri arttırma potansiyelini yükseltti. Ayrıca Airbus, bu hafta sektörün dijital dönüşümünü desteklemek ve müşterilerin operasyonlarına değer katmak amacı ile ‘Skywise’ isimli yeni bir açık havacılık veri platformunu hizmete sundu. Skywise, Airbus’ın havacılıktaki uzmanlığını Palantir Technologies’in ileri veri analitiği çözümü ile birleştiriyor.(Haberler)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir