featured

Airbus geliştirdi, ilk kez görüntülendi

Airbus, Avrupa’nın ilk beş metrelik konuşlandırılabilir anten reflektörünü ortaya çıkardı.

70 kilogramlık açılabilir reflektör, dünya gözlemi için bir radar cihazından daha yüksek çözünürlük sağlanmasına yardımcı olacak.

Hafif tasarımı ve sağlamlığı ile yarı sert reflektör teknolojisi, klasik örgü reflektörlere kıyasla önemli avantajlar sunuyor.

Reflektör, geniş çapı ile herhangi bir roket kaportasına sığmadığından kompakt bir şekilde istiflenmesi gerekiyor. Kaporta serbest bırakıldıktan sonra, reflektör 1,6 ila 5 metre aralığında bir çiçek gibi açılıyor.

Çözülemez parabolik reflektör konsepti, uygun maliyetli ve küçük radar görevleri veya takımyıldızlarını etkinleştirerek Airbus’un pazara girmesini sağlıyor.

Yoğun konuşlanma ve çevresel testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından, kalifikasyon modeli, uydu sistemi seviyesinde daha ileri testler için müşteriye teslim edildi.

2021’de uçuş biriminin teslim edilmesi planlanırken 2022’de ihracat müşterisi için piyasaya sürülmesi planlanıyor. (hurriyet)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  “Çözülemez parabolik reflektör konsepti, uygun maliyetli ve küçük radar görevleri veya takımyıldızlarını etkinleştirerek Airbus’un pazara girmesini sağlıyor.”

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   Değerli okurumuz haberin kaynağı eklidir sitemizde Google translate kesinlikle kullanılmamaktadır havacılık haberleri yapan bir haber sitesi olarak okurlarımıza havacılık hakkında güncel gelişmeleri doğru bir şekilde yaparak sunmaktayız haber kaynağının yazılı olduğu haberler den kaynak sahibi sorunludur. iyi günler dileriz.

   Cevapla
   • 2 sene önce

    Evet aynı anlam bozukluğuna kelimesi kelimesine diğer sitelerde de rastladım. Dikkate alıp, cevap verme nezaketini gösterdiğiniz için teşekkür ederim

    Cevapla