Airbus A321 motoru arızalandı. Pilot acil iniş yaptı

Airbus A321 motoru arızalandı. Pilot acil iniş yaptı

Lufthansa’nın Hamburg-Frankfurt seferini yapan Airbus 321 tipi uçağı teknik bir sorun nedeniyle geri dönerek Hamburg havalimanına acil iniş yaptı.

194 yolcusu bulunan Airbus A321 saat 12’den kısa bir süre sonra Hamburg’dan havalanmıştı. Ancak kalkıştan kısa bir süre sonra pilot bir motorda sorun olduğunu bildirdi.

Bunun üzerine havalimanında büyük bir alarm verildi. Havalimanı itfaiyesi ve çevredeki istasyonların itfaiye ekipleri çağrıldı. Havalimanına erişim yolları federal ve eyalet polisi tarafından kapatıldı.

LH17 tek motoru kapalı ve sorunsuz bir şekilde iniş yaptı

Kısa bir süre sonra LH17 sefer sayılı uçak motoru kapalı olarak sorunsuz bir şekilde Hamburg’a iniş yaptı.

Lufthansa sözcüsü açıklamasında: “Lufthansa’nın Hamburg-Frankfurt seferini yapan LH 017 sefer sayılı uçağı, motor göstergelerindeki bir düzensizlik nedeniyle bugün öğle saatlerinde planlanmamış bir şekilde Hamburg’a geri döndü. Kokpit ekibi önlem olarak ve öncelikli iniş prosedürlerine uygun olarak havada acil durum ilan etti.”

Airbus A321 Hamburg’a normal bir şekilde inmiş ve yolcular uçaktan normal bir şekilde tahliye edildi. Uçak daha ileri teknik inceleme için Hamburg’da kalacak ve yolcular başka bir uçuşta yeniden rezervasyon yaptıracaklar.

Lufthansa, “Yolcularımızın ve mürettebatımızın güvenliği her zaman birinci önceliğimizdir, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz” denildi.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir