Air Serbia Lufthansa Technik ile anlaşma imzaladı

Air Serbia Lufthansa Technik ile anlaşma imzaladı

Air Serbia ve Lufthansa Technik, mevcut ve gelecekteki Airbus A320 ailesi filosu için Toplam Bileşen Desteği sağlamak üzere minimum beş yıllık bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme, kapsamlı MRO (Bakım, Onarım ve Revizyon) hizmetlerinin yanı sıra Ocak 2024’ten itibaren Belgrad’da gerekli bileşenler için yedek parça havuzu ve ana üs hizmetlerini de içeriyor.

Air Serbia CEO’su Jiri Marek açıklamasında: “Havayolumuz için iddialı hedeflerimiz var ve önümüzdeki on yılın sonuna doğru bakarsak, havayolumuz elliden fazla uçağa sahip olabilir. Bunun için Belgrad’daki ana üssümüzde de bizi mümkün olan en iyi hizmetlerle destekleyen güvenilir bir ortağa ihtiyacımız var. Bu nedenle Lufthansa Technik ile ortaklık Air Serbia’nın operasyonel mükemmelliğine katkıda bulunacaktır.” dedi.

Lufthansa Technik EMEA Kurumsal Satışlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Kai-Stefan Roepke ise açıklamasında: “Air Serbia tarafından Airbus A320ceo ailesi filosunun komponent desteği için tercih edilen ortak olarak seçilmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Modern komponent hizmetlerimiz mükemmel kalite sunuyor ve müşterimiz Air Serbia’nın en yüksek performansı elde etmesini sağlayacak” dedi.

Lufthansa Technik, Air Serbia’yı 2020 yılından bu yana A320 ailesi filosu için iniş takımı ve diğer hizmetlerle destekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir