Air India altı günde bir yeni uçak almaya hazırlanıyor

Air India altı günde bir yeni uçak almaya hazırlanıyor

Air India Grubunun 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık her altı günde bir yeni bir uçak alması öngörülüyor. Bu grup, tamamı Tata’ya ait olan Air India, Air India Express, AIX Connect ve Vistara’yı içeriyor.

Air India’nın İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Campbell Wilson Çarşamba günü yaptığı açıklamada Air India Grubunun 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık her altı günde bir yeni bir uçak alacağını duyurdu. Wilson bu açıklamayı Air India Express’in yeni marka kimliğini açıklamak üzere düzenlenen bir etkinlik sırasında yaptı ve grup için heyecan verici bir gün olduğunu vurguladı.

Air India, bu yılın başlarında Airbus ve Boeing’den 470 uçak siparişi vererek 70 milyar ABD doları tutarında büyük bir yatırım yaptı. Bu yeni uçakların teslimatının bu yılın Kasım ayından itibaren başlaması planlanıyor. Bu arada Air India Express, AirAsia India ile birleşme sürecinde ve Vistara da Air India ile birleşmeye hazırlanıyor. Tata, Vistara’nın yüzde 51’ine, Singapur Havayolları ise kalan yüzde 49’una sahip. Wilson’a göre Air India Express ve AIX Connect’in birleşmesi neredeyse tamamlandı.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir