Air France’da Sorunlar Büyüyor

Air France’da Sorunlar Büyüyor

Fransa’nın milli havayolu şirketi Air France’da çalışanlarla yönetim arasındaki kriz aşılamıyor

Air France idaresinin 2017 seneye civarı tahmini 3.000 çalışanı işten çıkartma planıyla başlayan ve Fransa havacılık tarihinde bir ilk olarak bir takım işçilerin firma yöneticilerine fizyolojik saldırıda bulunmasının akabinde haklarında tertip soruşturması başlatılması sonrası derinleşen kriz tırmanıyor.

Sendika idaresi , dostları hakkına tertip cezası istemiyle açılan soruşma kaldırılana civarı firma idaresi ile pazarlığa oturmayacaklarını bilgisini verdi .

Şirket ile görüşmeleri yönetmen sendika idaresinin yaptığı açıklamada , “Haklarında tertip cezası istenen arkadaşlarımızla alakalı başlatılan araştırma askıya alınana civarı görüşmelere oturmayacağız” denildi.

Sendika idaresi bununla birlikte , 19 Kasım’da toplanmış grev çağrısında yer aldı .

Air France idaresinin işten çıkartma kararı almasının akabinde ülke çapında başlatılan ihtarname eylemlerinin birisinde Air France Yönetim Heyeti Başkanı Frederic Gagey ve İnsan Kaynakları Müdürü Xavier Broseta ile yöneticilerden Pierre Plissonier firma personelinin fizyolojik saldırısına uğramıştı.

Air France idaresinin planına göre firma , 2016-2017 senelerinde 300 kaptan , 700 kabin görevlisi ile tahmini bin 900 koltuk görevlisinin işine nihai verecek . Air France ayrıca kayıp eden bir takım uçuş destinasyonlarını da kapatacak.

Etiketler: