Air China 10 Dakikada 25 000 Feet İrtifa Kaybetti

Air China 10 Dakikada 25 000 Feet İrtifa Kaybetti

Dün gece; Pekin merkezli Air China uçağı Kuzeydoğu Çin’de bulunan Dalian’a gitmek üzere Hong Kong’dan kalktı. 10 Dakika içinde irtifa kaybetmeye başladı. Kabinde bulunan tüm oksijen maskeleri açıldı. Uçuş verilerinin belirttiğine göre, daha sonra güvenli bir iniş yaptı.

CA106 Sefer sayılı uçakta bulunan yolcular, yaşadıkları anı ve gelişmeleri  Weibo sosyal medya ağı  üzerinden paylaşırken, kokpitten anons yapıldığını ve kabin oksijen sisteminde arıza yaşandığını açıkladılar. Yolcuların son derece soğukkanlı olmaları dikkat çekiciydi.

FlightRadar24 Web sitesinden belirtildiğine göre; Boeing 737 uçağında oturan 159 yolcu, Hong Kong’dan kalkıştan yarım saat sonra, Shantou ve Xiamen arasında seyrederken, uçak aniden alçalmaya başladı.

Havacılık şirketi Flight Aware’den elde edilen verilerde; ilk olarak 35,000 Feet’den 4,5 dakikada  14,000 Feet’e düştükleri belirtiliyor. Air China kısa bir süre sonra tırmanmaya başladı.

Daha sonra uçak 3,5 saat boyunca rotasına devam ederek  Liaoning Eyaleti’ne ulaştı ve   Dalian’a indi.

Yorum almak üzere Air China ve Hong Kong Sivil Havacılık Departmanı ile iletişime geçildi. Verilen son bilgiye göre yaralanan yok.

CA106 Seferi yapan  Boeing uçağı B-5851 olarak kayıtlı ve 4 yaşında.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kpt

Basinc kaybi yasanmis maskelerin dustugu bir ucakla 3,5 saat yol almak nedir saka mi yapiyor bunlar